Informacje

Okami HD na PC tylko w 30 klatkach na sekundę, bo... większy framerate psuje grę

... Katarzyna Dąbkowska

Produkcja zadebiutuje już za kilka dni.

Okami HD na PC tylko w 30 klatkach na sekundę, bo... większy framerate psuje grę - obrazek 1

12 grudnia zadebiutuje odświeżone po raz kolejny Okami, tym razem na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Dziś dowiedzieliśmy się kilku szczegółów dotyczących wersji na PC, które zdradził William Bacon z Capcomu na jednym z forów internetowych.

Okami HD na PC będzie w pełni grywalne przy użyciu myszki i klawiatury, choć same menusy w grze będziemy obsługiwać jedynie przy użyciu klawiatury. Gra będzie obsługiwała pady od Xboksa, PlayStation 4 oraz Steam Controller. Produkcja będzie miała też zablokowany framerate i zagramy w nią jedynie w 30 klatkach na sekundę. Capcom podobno uruchamiał ją w 60 fpsach, jednak psuło to grę, a przepisanie kodu, tak aby pozwolić na płynniejszą animację było zdaniem Japończyków zbyt czasochłonne i kosztowne.

Okami HD na PC tylko w 30 klatkach na sekundę, bo... większy framerate psuje grę - obrazek 2

To, że Capcom nie pozwala na 60 klatek w pecetowym Okami nie znaczy oczywiście, że nie będzie możliwości zagrania w takim trybie. W końcu to pecet i bardzo aktywna społeczność modderów. Jak obstawiacie, ile dni od premiery gry będą potrzebować na stworzenie dodającego 60FPSów moda?

Okami HD na PC tylko w 30 klatkach na sekundę, bo... większy framerate psuje grę - obrazek 3

Najnowsze
Lubisz nas?