Felieton

TGA 2017: Soulcalibur powraca! Szósta część ogłoszona

Patryk Purczyński, 08 grudnia 2017 03:54 0

Legendarna seria bijatyk od Bandai Namco Entertainment powraca. Okazja po temu jest nie lada, a stanowi ją 20-lecie serii Soulcalibur.

Bandai Namco Entertainment oficjalnie zapowiedziało Soulcalibur VI. Przedstawiciele firmy obecni na gali The Game Awards 2017 zaprezentowali pierwszy trailer długo oczekiwanej bijatyki, poprzedzając go wzbudzającym aplauz pytaniem, czy nasze dusze nadal płoną. Dość powiedzieć, że poprzednia część głównej serii, Soulcalibur V, zadebiutowała w 2012 roku, jeszcze na poprzedniej generacji konsol. "Szóstka" będzie pierwszą odsłoną dostępną na obecnej generacji konsol (PS4, Xbox One), a dodatkowo ukaże się też na pecetach.

Premiery Soulcalibur VI należy się spodziewać w przyszłym roku. Podobnie jak w przypadku innej bijatyki z katalogu Bandai Namco, Tekkena 7, gra oparta będzie na silniku Unreal Engine 4.

Nowy trailer Rage 2 prezentuje najważniejsze aspekty gry
Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.