News

TGA 2017: mroźny survival Fade to Silence ogłoszony

Patryk Purczyński, 08.12.2017 04:12 0

Lubicie mroźne klimaty? Już w przyszłym tygodniu będziecie mogli zanurzyć się w śnieżny świat Fade to Silence, nowej survivalowej gry THQ Nordic.

"Zdołasz przetrwać starcie z bezlitosną zimą, zmagając się nie tylko z głodem oraz potworami, ale i samą naturą?" - pytają twórcy Fade to Silence. Jest to nowa gra survivalowa, ogłoszona podczas The Game Awards, za którą odpowiada zespół Black Forest Games. Autorzy zapowiadają rozległy zimowy świat, po którym będzie można poruszać się wilczym zaprzęgiem. Na dalekie wyprawy będzie się trzeba przygotować, biorąc ze sobą odpowiedni ekwipunek i pomocnika.

W Fade to Silence przeciwnikiem będzie bezlitosna natura i trudne, zmieniające się warunki pogodowe, ale pojawią się też wrogie, z którymi trzeba będzie walczyć - zarówno wręcz, jak i z dystansu. Na graczy czekają trudne wybory natury moralnej. Na szczęście z tymi wszystkimi przeciwnościami nie będzie trzeba radzić sobie samemu.

"Aby przetrwać i sprostać oczekującym cię wyzwaniom, potrzebować będziesz pomocy sojuszników. Zdobędziesz ich, sprowadzając do azylu innych ocalałych. Indywidualny zestaw umiejętności i cech charakteru każdej z tych postaci zapewnia dostęp do lepszych zasobów oraz wyposażenia wyższej kategorii. Bez tych ulepszeń możesz jedynie zbierać najbardziej podstawowe materiały i tworzyć prowizoryczne narzędzia oraz broń" - informuje Black Forest Games.

O tym, co faktycznie oferuje Fade to Silence, będzie można się przekonać już w przyszłym tygodniu. Gra pojawi się bowiem 14 grudnia na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Aby ją odpalić, trzeba mieć na pokładzie m.in. 12 GB pamięci RAM.

najnowsze