Informacje

Far Cry 5 i The Crew 2 opóźnione

... Katarzyna Dąbkowska

Ubisoft opóźnił również premierę niezapowiedzianej jeszcze gry.

Far Cry 5 i The Crew 2 opóźnione - obrazek 1

The Game Awards obfitował w wiele ciekawych zapowiedzi, ale Ubisoft postanowił nam zepsuć humor. Francuska firma powiadomiła, że opóźni premiery trzech swoich gier, by je dokładnie dopracować. O jakie pozycje chodzi?

Pierwszą grą, o której mowa to Far Cry 5. Produkcja miała pierwotnie zadebiutować 27 lutego przyszłego roku, jednak Ubi zmieniło plany i przesuwa premierę na 27 marca, czyli równo o miesiąc. Drugą grą, która zaliczy poślizg będzie The Crew 2. Tytuł ten miał zadebiutować 16 marca, jednak jego premierę przesunięto na połowę przyszłego roku finansowego. Po trzecim tytule raczej nie będziemy płakać, bo... jeszcze nie został oficjalnie zapowiedziany. Ubisoft potwierdził jedynie, że taka gra istnieje i miała zadebiutował w przyszłym roku finansowym (czyli najpóźniej w marcu 2019), ale ostatecznie zobaczymy ją na rynku dopiero w roku finansowym 2019-2020.

Christine Burgess-Quémard oznajmił, że taka decyzja z pewnością wpłynie na jakość wydawanych gier. Jak stwierdził – podobnie miało to miejsce z Assassin's Creed Origins. Dzięki temu, że przesunięto datę premiery, twórcy gry mieli więcej czasu, by produkcję dokładnie dopracować i wypełnić swoją wizję.

- Zgodnie z oczekiwaniami miało to bardzo pozytywny wpływ na jakość gry i w dużej mierze przyczyniło się do jej komercyjnego sukcesu. Podejmując podobne kroki zdecydowaliśmy się zainwestować dodatkowy czas w rozwój trzech nadchodzących gier – powiedział Burgess-Quémard.

Far Cry 5 i The Crew 2 opóźnione - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?