Informacje

Spodziewajcie się więcej gier od Square Enix na Nintendo Switch

... Katarzyna Dąbkowska

Japońskiej firmie spodobała się nowa platforma od Nintendo.

Spodziewajcie się więcej gier od Square Enix na Nintendo Switch - obrazek 1

Podczas konferencji prasowej Square Enix potwierdziło, że ma zamiar inwestować jeszcze w Nintendo Switch. Innymi słowy – można się spodziewać, iż na konsoli Wielkiego N pojawiać się będzie jeszcze więcej tytułów od wspomnianej, japońskiej firmy. Będą to zarówno produkcje odświeżone, jak i całkowicie nowe tytuły. Podczas konferencji Yosuke Matsuda powiedział:

- Nintendo Switch ułatwia nam korzystanie z naszego katalogu zasobów i eksperckiej wiedzy, dlatego chcemy aktywnie tworzyć nowe IP i ponownie dawać życie znanym już tytułom właśnie na tej platformie. Nintendo Switch szybko się przyjęło i bardzo cieszymy się z nadejścia takiej konsoli. Chcemy być aktywni w naszych wysiłkach na rzecz rozwoju tego sprzetu, biorąc pod uwagę, że jest to platforma, która dobrze pasuje do tytułów średniej wielkości, w których tworzeniu jesteśmy najlepsi.

Prezes japońskiej firmy sceptycznie wypowiada się jednak na temat Steama. Twierdzi, że na tej platformie gry Square Enix gubią się w natłoku tytułów.

Przypomnijmy, że ostatnio Square Enix zrezygnowało z praw do Hitmana. Prezes firmy stwierdził wtedy, iż marka ta nie mogłaby istnieć bez IO Interactive.

Spodziewajcie się więcej gier od Square Enix na Nintendo Switch - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?