Informacje

Minecraft doczeka się niedługo wielu nowości

... Katarzyna Dąbkowska

Twórcy zapowiedzieli The Update Aquatic.

Minecraft doczeka się niedługo wielu nowości - obrazek 1

Podczas tegorocznej edycji Minecon Earth Mojang zapowiedział między innymi sporą łatkę, jaka niedługo zagości w Minecrafcie. Jak sama nazwa wskazuje, wpłynie ona na środowisko wodne w grze. Pojawi się kilka dużych nowości i udoskonaleń. Czego można się zatem spodziewać?

The Update Aquatic ma być największą łatką odnoszącą się do wód i oceanów. Najważniejszą nowością będzie podział oceanu na biomy. Każdy z nich będzie wyróżniał się różnymi typami ryb, raf koralowych oraz wodorostów, a wszystko zależne będzie od temperatury wody. W walce z podwodnymi przeciwnikami pomoże nam natomiast nowa broń – trójząb. Będziemy go tracić po wyrzucie w wodną otchłań, ale pojawi się także ulepszenie, dzięki któremu trójząb będzie wracać w nasze ręce po każdym wyrzucie.

Pojawi się również możliwość łapania ryb do wiadra oraz możliwość stworzenia własnego akwarium w wirtualnym domu. Z kolei delfiny pomogą nam w odszukiwaniu podwodnych skarbów. Będą one skakać nad miejscem, w którym znajdują się przedmioty warte naszej uwagi. Do gry dołączy również nowy przeciwnik – latająca płaszczka, która będzie atakować przede wszystkim niewyspane postacie.

Minecraft ma doczekać się „wodnych” nowości wiosną przyszłego roku.

Minecraft doczeka się niedługo wielu nowości - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?