News

Overwatch doczeka się własnego filmu?

Katarzyna Dąbkowska, 11.11.2017 11:03 1

Activision jest zainteresowane.

Filmy na podstawie gier nie są nowością. Wystarczy spojrzeć na kilka ostatnich lat. Mogliśmy zobaczyć chociażby produkcje bazujące na takich grach jak Prince of Persia, Assassin's Creed, Warcraft czy Angry Birds. W przyszłym roku szykuje się kolejna odsłona filmowych przygód Lary Croft. Trwają też prace nad filmem związanym z Call of Duty. I to właśnie od sukcesu tej produkcji będzie zależało, czy powstanie również filmowa odsłona Overwatch.

W wywiadzie dla MCV Tim Kilpin, szef Consumer Products Group w Activision, powiedział, że film na postawie Overwatch jest tym, co jego firma zdecydowanie chciałaby zrobić. Twierdzi przy tym, że dobrze zrobiony film może powiększyć bazę graczy, na czym Activision zdecydowanie bardzo by zależało.

Warto wspomnieć, że Overwatch ma wielki filmowy potencjał, który można by wykorzystać. Firma wydała już serial składający się z kilku odcinków, który opowiada historię poszczególnych bohaterów oraz samej organizacji. Być może, jeśli filmowy CoD okaże się sukcesem, na wielkim ekranie zobaczymy również Overwatch.

najnowsze