News

Nintendo znacznie zwiększy produkcję Switcha w przyszłym roku?

Katarzyna Dąbkowska, 11.11.2017 12:11 1

Wszystko zależy od tego, jak konsola poradzi sobie na rynku w okresie świątecznym.

Nintendo Switch sprzedaje się świetnie, czego nie spodziewało się samo Wielkie N. Konsola rozeszła się już w 7,6 mln egzemplarzy. Trzeba jednak tu nadmienić, że Nintendo po konsolę jeszcze w wielu miejscach na świecie ustawiają się kolejki. Powód? Firma nie przygotowała się na taki obrót spraw i wciąż nie wyrabia się z produkcją sprzętu. Nintendo planuje sprzedanie 14 mln egzemplarzy do końca tego roku podatkowego, jednak już w przyszłym roku, jak donosi The Wall Street Journal, produkcja ma nabrać tempa.

WSJ donosi, że Nintendo ma zamiar w przyszłym roku zwiększyć znacznie produkcję swoich nowych konsol ze względu na ogromne zapotrzebowanie na rynku. Dziennikarze dotarli do informacji, iż w 2018 roku Wielkie N szykuje się na udostępnienie na rynku ok. 25-30 mln swoich konsol. Wzmożona produkcja ma rozpocząć się wraz z nowym rokiem podatkowym, czyli w kwietniu.

Decyzje odnośnie wzmożonej produkcji będą jednak zależały od tego, czy konsola dobrze sprzeda się podczas okresu świątecznego. Patrząc jednak na zainteresowanie na świecie, można już wnioskować, że sprzedaż będzie zadowalająca.

najnowsze