Felieton

Twórcy Titanfall 2 wykupieni przez EA

Katarzyna Dąbkowska, 10 listopada 2017 08:50 10

Jaka będzie przyszłość Respawn Entertainment?

Firma Respawn Entertainment, twórcy takich gier jak Titanfall 2, poinformowała niespodziewanie, że została w całości wykupiona przez Electronic Arts. Za studio EA zapłaciło łącznie 315 milionów dolarów, w tym 151 w gotówce, a 164 w akcjach. Dodatkowo firma zapewniła sobie 140 milionów dolarów zysków, jeśli okaże się, że przyszłe projekty (tworzone do 2022 roku) będą hitami.

Warto wspomnieć, że ostatnią grą niezależnego (jeszcze wtedy) studia Respawn był świetnie odebrany Titanfall 2. Nie sprzedał się on jednak tak dobrze, jak przewidywano. Możliwe zatem, że to była przyczyna kłopotów firmy, które zakończyły się jej sprzedażą.

Twórcy Titanfall 2 zapewniają, że nie dojdzie do żadnej restrukturyzacji, więc nikt (przynajmniej teraz) nie straci pracy. Miejmy jednak nadzieję, że podpisana umowa nie będzie jednocześnie wyrokiem dla tej firmy. Przypomnijmy, iż miesiąc temu informowaliśmy, że Electronic Arts postanowiło zamknąć Visceral Games, studio odpowiedzialne za takie gry jak Dante's Inferno czy Battlefiled Hardline. Powód? EA nie było zadowolone z wyników najnowszego projektu związanego z marką Star Wars. Co ciekawe, Respawn Entertainment pracuje nad grą opartą o to uniwersum. Przypadek?

Gracze krytykują pierwszą przepustkę bojową dla Apex Legends
Apex Legends - dziś startuje pierwszy sezon, Wild Frontier
Katalog Origin Access wzbogacony o Pyre, dwie gry Star Wars i Chaos on Deponia
Apex Legends – Respawn banuje już nie tylko konta oszustów, ale też ich komputery
najnowsze