News

Twórcy Pokemon Go tworzą nową grę - Harry Potter: Wizards Unite

Katarzyna Dąbkowska, 10.11.2017 08:07 4

Produkcja zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

Pokemon Go okazało się wielkim hitem i zarobiło na siebie miliony dolarów. Nic dziwnego zatem, że deweloperzy zaczęli kopiować rozwiązania, które zastosowało w grze Niantic. W App Store i Sklepie Play roi się od nowości z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Okazuje się, że Warner Bros. też połknęło bakcyla. Firma zdecydowała się nawiązać współpracę z Niantic i łącznie stworzyć grę AR w świecie czarodziei. Zapowiedziano właśnie oficjalnie, że pojawi się Harry Potter: Wizards Unite.

Najnowsza gra będzie opierała się o rozwiązania związane z rozszerzoną rzeczywistością, aczkolwiek nie podano dokładnie do wiadomości, jak będzie wyglądała i na jakich zasadach będzie się opierała. Powiedziano jedynie, że gracze będą mogli odkryć magię, która kryje się w zakątkach naszego świata. Innymi słowy – można się spodziewać, iż produkcja ta będzie podobna do Pokemon Go, a my będziemy musieli chodzić ze smartfonami po ulicach, by zobaczyć magiczne stwory.

Data premiery gry nie jest jeszcze znana. Powiadomiono jedynie, że Harry Potter: Wizards Unite pojawi się w przyszłym roku. Nie wiadomo także, na jakich dokładnie platformach można się jej spodziewać, choć nie byłaby to niespodzianka, gdyby były to smartfony z iOS i Androidem.

najnowsze