Informacje

Total War: Rome 2 z nowym dodatkiem cztery lata po premierze

...

Rzymu nie zbudowano w jeden dzień, najnowszego dodatku do Total War: Rome 2 również.

Total War: Rome 2 z nowym dodatkiem cztery lata po premierze - obrazek 1

Creative Assembly zaskoczyło zapowiedzią nowego dodatku do Total War: Rome 2, Empire Divided. Samo ogłoszenie nie byłoby może aż tak niespodziewane gdyby nie fakt, że od premiery RTS-a minęły już cztery lata. Wygląda jednak na to, że studio napracowało się przy tym rozszerzeniu. Czeka na nas bowiem nowy pakiet kampanii, dziesięć frakcji w pięciu grupach kulturowych, nowe wydarzenia, dylematy i misje; do tego użytkownicy będą musieli się zmagać z takimi przeciwnościami, jak zarazy, kulty i bandyci.

Akcja Empire Divided przeniesie graczy do IV wieku n.e. "Ciąg nieudolnych cesarzy i uzurpatorów walczących o władzę doprowadził Cesarstwo Rzymskie do niemal kompletnej zapaści gospodarczej. To największy kryzys Imperium. Plemiona barbarzyńców wykorzystują słabość Rzymu i szturmują jego granice, pragnąc splądrować jego bogactwa. Na wschodzie Sasanidzi rozpoczęli swoje podboje, których kulminacją jest atak na rzymskie terytoria. Tylko Palmyra stoi im na drodze. Królowa Zenobia dzielnie stawia opór, ale ile wytrwa?" - brzmi zarys fabularny dodatku.

Premiera Total War: ROME II - Empire Divided zaplanowana jest na 30 listopada. Sugerowana cena dodatku do 17 euro. Poniżej prezentujemy pierwsze screeny.

Total War: Rome 2 z nowym dodatkiem cztery lata po premierze - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?