Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

BioWare uczcił N7 Day (wideo). "Mass Effect ma świetlaną przyszłość"

Patryk Purczyński
2017/11/08 17:31

Niebawem minie 10 lat od premiery pierwszego Mass Effectu. Nastroje nie są może szampańskie, ale skoro jest powód do świętowania, to świętujemy.

BioWare uczcił N7 Day (wideo).

Nie był to rok, jakiego pragnęli zarówno fani, jak i twórcy serii Mass Effect. Po latach wyczekiwań światło dzienne ujrzało Mass Effect: Andromeda, ale nie zaspokoiło rozbudzonych apetytów graczy i najwidoczniej nie zapełniło w oczekiwanym stopniu portfeli wydawcy. W innym wypadku nie przeprowadzonoby cięć w oddziale BioWare'u w Montrealu i nie zaniechano planów stworzenia fabularnych dodatków - a taka jest właśnie rzeczywistość.

Mimo to BioWare jak co roku uczcił wypadający 7 listoopada N7 Day, wypuszczając ponad siedmiominutowy film poświęcony space operze studia. Co ciekawe, główny przekaz materiału jakoby przeczył temu, co napisaliśmy przed chwilą; a brzmi tak: "przyszłość Mass Effectu... jest bardzo jasna". Wygląda więc na to, że Electronic Arts po nieudanej premierze Andromedy nie postawiło na serii krzyżyka.

GramTV przedstawia:

Komentarze
8
Azazell
Gramowicz
09/11/2017 12:41
zbyglu napisał:

Wszysc chcieli mass effecta rylko nikomu się nie spodobał.

Mów za siebie. Mi sie Andromeda podobała i wielu moim znajomym. Dobra gra ale daleko jej do Trylogii Sheparda. 

Kijkowaty
Gramowicz
09/11/2017 10:03

To nie silnik był problemem, problemem są questy pisane na kolanie przez praktykantów.

dariuszp
Gramowicz
09/11/2017 04:52

Grę robiło nowe studio więc mógłbyć tak samo hit jak i kompletna klapa. Wyszła klapa. Wg przecieków - dlatego że Frostbite generalnie ssie poza Battlefieldami i jest toporny w modyfikacji. A zmusili studio do zrobienia gierki na tym silniku bo cóż - bo EA chce swój silnik promować od DICE.

Stąd tyle problemów technicznych. Studio nie ogarniało silnika a musiało w nim rzeźbić.  Wszystkie poprzednie ME powstawały chyba na UT.

Dodać do tego to co mówi EA czyli chcą gry z otwartym światem, nawet jeżeli to kompletnie bez sensu bo łatwiej wsadzć tam mikropłatności.

No i masz przepis na kompletną klapę.

zbyglu
Gramowicz
09/11/2017 00:39

Wszysc chcieli mass effecta rylko nikomu się nie spodobał.

Muszę zapytać, czego oczekiwaliście mając przed oczami ich ostatnie gry, nagle mieli dostać jakiegoś objawienia z niebios i stworzyć hit?

DeithWX
Gramowicz
08/11/2017 21:02
luur23 napisał:

Już chcecie oddawać serię innemu twórcy? Bo co? Bo Andromeda nie wyszła? Pragnę zauważyć, że tą część nie robili ojcowie marki, tylko praktycznie zielony oddział Bioware. 

To pokazuje jaki szacunek do tej marki mają, niech jej już lepiej nie dotykają jeżeli to są ich super pomysły.

luur23
Gramowicz
08/11/2017 20:45

Już chcecie oddawać serię innemu twórcy? Bo co? Bo Andromeda nie wyszła? Pragnę zauważyć, że tą część nie robili ojcowie marki, tylko praktycznie zielony oddział Bioware. 

Usunięty
Usunięty
08/11/2017 20:06

"Mass Effectu"? "Przeprowadzonoby"?

Jeleń na kupno zawsze się znajdzie - jak nie patrzeć: "świetlana przyszłość"...

DeithWX
Gramowicz
08/11/2017 19:56

Ogromnym i to naprawdę ogromnym kredytem zaufania wytrarli sobie buty robiąc Andromedę, naprawdę liczą na kolejny kredyt zaufania? Świetlana przyszłość? Jedyna przyszłość tej gry to oddanie jej w ręce Obisianu