News

35 milionów graczy w Overwatchu!

Patryk Purczyński, 17.10.2017 16:51 4

Blizzard ma kolejne powody do zadowolenia. Społeczność Overwatcha wciąż rośnie - w ciągu pół roku grze przybyło pięć milionów odbiorców.

Overwatch ma już 35 milionów graczy - poinformował Blizzard na Twitterze, dziękując przy okazji wszystkim "odmieńcom i wariatom", których przyciągnęła ta sieciowa strzelanka. Choć twórcy gry tego nie uściślili, podana liczba najprawdopodobniej odnosi się do unikalnych użytkowników, a nie faktycznie sprzedanych egzemplarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że tytuł jest szalenie popularny. Dość powiedzieć, że wśród marek z katalogu Activision Blizzard to właśnie Overwatch najszybciej zarobił swój pierwszy miliard dolarów.

Warto również zauważyć, że liczba graczy w produkcji Blizzarda rośnie systematycznie. Tuż po premierze w maju 2016 roku było ich siedem milionów, a pierwsze 10 milionów udało się uzyskać już w kolejnym miesiącu. W kwietniu pękła zaś bariera 30 milionów użytkowników, a to oznacza, że przez ostatnie pół roku strzelance przybyło pięć milionów nowych fanów.

najnowsze