Informacje

Speedrunner nie pobił rekordu w GTA V przez... błąd w grze

...

A miało być tak pięknie. Jeden ze speedrunnerów był na najlepszej drodze do pobicia rekordu świata w GTA V, ale na jego drodze stanął rzadki błąd.

Speedrunner nie pobił rekordu w GTA V przez... błąd w grze - obrazek 1

Speedrun na dobre wrósł już w kulturę interaktywnej rozrywki. Zwykle prezentujemy Wam udane próby pobicia obecnych rekordów lub niesamowicie szybkie przejścia danego tytułu tuż po jego premierze. Tym razem mamy dla Was jednak coś zgoła innego, czyli nieudaną próbę ustanowienia nowego najlepszego rezultatu. Nie byłoby w tym zapewne nic wartego uwagi gdyby nie fakt, że podejście zakończyło się niepowodzeniem przez błąd w grze.

Speedrunner DarkViperAU wykonywał właśnie szósty i ostatni napad Big Score w Grand Theft Auto V, a dotychczasowy czas przejścia sugerował, że padnie nowy rekord. Zadanie polegało na wjechaniu samochodem do otwartej naczepy jadącej ciężarówki. Wówczas stało się coś całkowicie nieprzewidzianego - zaistniał bardzo rzadki błąd. Ciężarówka złapała gumę (podobnie zresztą jak osobówka, którą poruszał się główny bohater), co uniemożliwiło dokończenie misji.

Jak można się domyślać, speedrunner na te pechowe okoliczności zareagował bardzo nerwowo, co jest tym bardziej zrozumiałe, że do zdarzenia doszło blisko końca gry. Ostrzegamy przed niecenzuralnym słownictwem, które można usłyszeć w poniższym filmie, pokazującym kluczowy fragment speedrunu.

<

Speedrunner nie pobił rekordu w GTA V przez... błąd w grze - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?