Informacje

PUBG z dwoma milionami graczy jednocześnie! Fortnite: Battle Royale też szaleje

...

Gracze szaleją na punkcie PUBG i Fortnite: Battle Royale - pisaliśmy raptem dwa dni temu. Dziś to stwierdzenie jest jeszcze prawdziwsze.

PUBG z dwoma milionami graczy jednocześnie! Fortnite: Battle Royale też szaleje - obrazek 1

Ponad dwa miliony graczy jednocześnie bawiło się w PlayerUnknown's Battlegrounds! Złamanie tej - do niedawna wydawać by się mogło nieosiągalnej - granicy stawało się ostatnio coraz bardziej realne. Wiele mówiło się, że padnie ona już niebawem, gdy produkcji studia Bluehole przed kilkoma dniami udało się zgromadzić przed monitorami 1,96 mln użytkowników. Bariera została przekroczona być może nawet szybciej niż mogło się wydawać.

Pomocny w tym niebywałym osiągnięciu był z pewnością fakt, że cały czas rośnie słupek sprzedaży PlayerUnknown's Battlegrounds. Jak pokazują nieoficjalne dane SteamSpy, tytuł będący bodaj największym zaskoczeniem tego roku sprzedał się już w ponad 15 milionach egzemplarzy. Fenomen gry jest tym większy, że jeszcze nie opuściła ona programu Early Access - to stanie się dopiero w nadchodzących miesiącach.

Świetnie radzi też sobie Fortnite: Battle Royale. Epic Games wypuściło infografikę, w której informuje, że w zaledwie dwa tygodnie darmowy tryb rozgrywki podbił serca 10 milionów odbiorców, którzy łącznie:

  • rozegrali blisko 44,5 mln godzin
  • zastawili prawie 60 mln pułapek
  • postawili niespełna 800 mln ścian, schodów, podłóg i sufitów
  • zebrali prawie 7 mln parasoli
  • ponad 290 mln razy wyskoczyli z Battle Busa

PUBG z dwoma milionami graczy jednocześnie! Fortnite: Battle Royale też szaleje - obrazek 2

PUBG z dwoma milionami graczy jednocześnie! Fortnite: Battle Royale też szaleje - obrazek 3

Najnowsze
Lubisz nas?