Felieton

NBA 2K18 - Nintendo Switch vs PlayStation 4

Katarzyna Dąbkowska, 16 września 2017 11:58 0

Wiemy, że na PS4 wygląda lepiej, ale czy aż tak bardzo?

Wczoraj zadebiutowała wyczekiwana przez fanów koszykówki kolejna odsłona serii NBA 2K. Gra trafiła na komputery PC, konsole PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 i Xbox One oraz po raz pierwszy na Nintendo Switch. To właśnie wersja na tę ostatnią konsolę budziła największe zainteresowanie, ze względu na niesamowitą oprawę graficzną (jak na możliwości sprzętu) i niewielkie różnice w stosunku do wersji na PS4 i Xbox One.

Na youtubowym kanale Direct-Feed Games pojawiło się wczoraj porównanie grafiki dwóch wersji NBA 2K18 - PlayStation 4 i Nintendo Switch. Obejrzycie je poniżej.

Największą różnicą jest oczywiście liczba klatek na sekundę: PlayStation 4 działa w 60, zaś Switch w 30. Zauważalne różnica dostrzeżemy też w jakości tekstur, animacji strojów zawodników czy efektach rozmycia otoczenia, który na Switchu po prostu brak. Pamiętajcie jednak, że mówimy tu o porównaniu gry uruchomionej na konsoli stacjonarnej z grą działającą na urządzeniu przenośnym o niskim poborze mocy. Visual Concepts, twórcy gry, musieli użyć jakiejś magicznej technologii, aby na dużo słabszym sprzęcie zaserwować nam taką oprawę graficzną.

Niestety, na tę chwilę zakup NBA 2K18 na Nintendo Switch może być trochę utrudniony, ponieważ gra zadebiutowała jedynie cyfrowo, a jej pudełkowe wydanie trafi do sklepów dopiero za miesiąc. Cena wydania cyfrowego, czy to na PS4 czy na Switcha, jest na tę chwilę zaporowa i wynosi 309 złotych.

Redeemer: Enhanced Edition z datą premiery na PC i konsolach
Sony mówi "nie" treściom o charakterze seksualnym w grach
Nintendo Switch otrzymało aktualizację 8.0.0 z funkcją przenoszenia danych zapisu między konsolami
Zapowiedziano Paper Beast, eksploracyjną przygodówkę od twórcy Another World
najnowsze