NPD: Ghost Recon: Wildlands najpopularniejszą grą pierwszej części 2017 roku w USA

Patryk Purczyński
2017/09/15 19:05
0
0

Jak co miesiąc NPD ujawniło listę najpopularniejszych gier w USA. Firma opublikowała też zbiorcze zestawienie dotychczasowych bestsellerów 2017 roku.

NPD: Ghost Recon: Wildlands najpopularniejszą grą pierwszej części 2017 roku w USA

Sierpień zwykle nie przynosi wielkich premier i porywającej sprzedaży. Wręcz przeciwnie, w przemyśle interktywnej rozrywki to raczej okres ciszy na morzu (i to takiej przed nadchodzącą przedświąteczną burzą). Nie inaczej było w tym roku. W Stanach Zjednoczonych tradycyjnie jest to miesiąc, w którym bryluje nowa odsłona Madden NFL - i właśnie ona zajęła pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się tytułów na tamtejszym rynku.

Wydawało się, że produkcji EA Sports może zagrozić Uncharted: Utracone Dziedzictwo, ale zdołało ono zająć dopiero trzecie miejsce. Oba tytuły rozdziela niezatapialne GTA V. Dla gangsterskiej gry Rockstara jest to już 41. miesiąc w czołowej dziesiątce, co stanowi wynik absolutnie bez precedensu. Dość powiedzieć, że następny najlepszy wynik jest aż o 16 miesięcy gorszy.

 1. Madden NFL 18
 2. Grand Theft Auto V
 3. Uncharted: The Lost Legacy
 4. Splatoon 2
 5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 6. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
 7. Mario Kart 8
 8. Call of Duty: Modern Warfare Remastered
 9. Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy
 10. Overwatch

NPD upubliczniło również ranking najlepiej sprzedających się gier w całym 2017 roku. Tu także GTA V łapie się na podium, ale musi uznać wyższość dwóch tytułów. Numerem jeden okazuje się bowiem Ghost Recon: Wildlands, a na drugim miejscu plasuje się genialna gra z Nintendo Switcha, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Zestawienie nie obejmuje oczywiście premier wrześniowych, dlatego próżno w nim szukać choćby Destiny 2. Poniżej prezentujemy całą dziesiątkę.

 1. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
 2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
 3. Grand Theft Auto V
 4. For Honor
 5. Horizon: Zero Dawn
 6. Injustice 2
 7. Mass Effect: Andromeda
 8. Madden NFL 18
 9. NBA 2K17
 10. Resident Evil 7: Biohazard

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!