Informacje

Powstaje analogowa karcianka Dark Souls: The Card Game

... LM

Premierę gry wyznaczono na pierwszy kwartał 2018 roku.

Wygląda na to, że seria Dark Souls jeszcze przez jakiś czas nie uda się na zasłużoną emeryturę. Firma Steamforged Games ujawniła, że we współpracy z Bandai Namco i studiem FromSoftware tworzy karciankę Dark Souls: The Card Game. Zgodnie z zapowiedzią istotnym elementem gry będzie kooperacja pomiędzy czterema graczami, z których każdy wcieli się w inną postać o unikalnym zestawie umiejętności. W toku rozgrywki zdobywamy ekwipunek i elementy wyposażenia, które wykorzystamy przeciwko przeciwnikom znanym z serii gier wideo. Kazdy gracz dysponuje określoną ilością kart, a ich utrata równoznaczna jest ze śmiercią i powrotem do punktu startowego, gdzie możemy wymieniać się kartami z innymi graczami czy sięgnąć po nowe wyposażenie.

Powstaje analogowa karcianka Dark Souls: The Card Game - obrazek 1

Premierę Dark Souls: The Card Game zaplanowano na luty 2018 roku. Zainteresowani mogą składać zamówienia przedpremierowe na grę, którą wyceniono na prawie 35 euro (około 150 złotych). W zestawie znajdziemy instrukcję, trzy plansze, 60 żetonów i ponad 400 kart z wyposażeniem, umiejętnościami i przeciwnikami.

Warto przypomnieć, że Steamforged Games wydało także grę planszową opartą na uniwersum stworzonej przez FromSoftware serii. Więcej szczegółów o Dark Souls: The Board Game znajdziecie pod tym adresem.

Powstaje analogowa karcianka Dark Souls: The Card Game - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?