Klasyczne odsłony serii Dragon Quest trafią na PlayStation 4

LM
2017/08/06 14:10
2
0

Pierwsze trzy odsłony serii Dragon Quest ukażą się na konsoli Sony w Japonii jeszcze w sierpniu.

Klasyczne odsłony serii Dragon Quest trafią na PlayStation 4

Square Enix zapowiedziało kolejne odsłony serii Dragon Quest, które ukażą się na konsoli PlayStation 4. Tym razem będą to jednak przeniesione na konsolę ósmej generacji mobilne porty pierwszych trzech odsłon cyklu: Dragon Quest, Dragon Quest II i Dragon Quest III. Te zadebiutują w Japonii jeszcze w tym miesiącu – pierwsza i druga odsłona cześć trafi do sprzedaży już 10 sierpnia, a na Dragon Quest III poczekamy nieco dłużej. Co prawda zapowiedź związana jest wyłącznie z Japonią, ale biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o przetłumaczonych i wydanych na zachodzie portach mobilnych gier, to możemy spodziewać się, że po jakimś czasie pojawią się także u nas. Warto przy okazji wspomnieć, że Square Enix zapowiedziało też kolejną odsłonę gry Dragon Quest Builders.

GramTV przedstawia:

Seria Dragon Quest zadebiutowała w 1986 roku na konsolach Nintendo Entertainment System i 8-bitowych komputerach MSX.

Komentarze
2
Colidor
Gramowicz
09/08/2017 12:17

A mnie się marzy pełna seria DQ na PS4. Od części pierwszej po najnowszą (ta ostatnia wiadomo, że już będzie na PS4). Niemniej jednak bardzo miło wspominam DQ IX i chętnie popykałbym w całą serię na bieżącej konsoli. Podobnie jak Argael - kupiłem pierwszą część na Androida i nawet mnie wciągnęło. Zdecydowanie jednak wolę grać na większym ekranie niż u mnie na telefonie - mała wygoda sterowania przy moim modelu...

No i ciekawe jaka będzie cena tych gier na PS4...

Argael
Gramowicz
07/08/2017 10:26

A ja właśnie pykam w DQ1 na Androidzie i miałem plany kupić dalsze części. Mogliby na Vitę wydać, bo w takie RPGi to się jednak najlepiej popykuje w wolnej chwili na czymś przenośnym.