Informacje

StarCraft: Remastered - nadarzyła się okazja, by gra znów zalśniła

...

Grant Davies i Brian Sousa z Blizzarda wyjawiają, co skłoniło studio do podjęcia prac nad remasterem obchodzącego 20-lecie istnienia StarCrafta.

StarCraft: Remastered - nadarzyła się okazja, by gra znów zalśniła - obrazek 1

31 marca 1998 roku ukazała się gra, która na zawsze wpisała się w kanon strategii czasu rzeczywistego, StarCraft. Z okazji 20-lecia legendarnego tytułu Blizzard postanowił wypuścić jego remaster. - Sądzę, że Starcraft wywarł ogromny wpływ na rzeczywistość przez te wszystkie lata. Żyje we wspomnieniach tylu osób. Poczuliśmy, że to właściwy moment, by marka zatoczyła koło, a nam nadarzyła się okazja do usunięcia niedociągnięć, jak działanie na współczesnych systemach operacyjnych - mówi starszy inżynier oprogramowania Grant Davies.

- To niesamowite, że po 20 latach ludzie dalej grają w tę grę. Uważam, że Blizzard mógł wkroczyć nieco wcześniej i nadal wspierać StarCrafta - stwierdza z kolei Brian Sousa, starszy artysta. - Od wypuszczenia ostatniego patcha minęło bodaj osiem lat. Skoro ludzie dalej w to grają, to dlaczego my ich nie wspieramy? - pyta retorycznie.

- Pomyśleliśmy sobie, żeby zrobić ogólną aktualizację i zobaczyć, czy uda nam się utrzymać estetykę grając w wersje SD i HD. Nie zmieniamy rozgrywki, ponieważ właśnie dla niej ludzie wciąż w to grają. Muszą się jednak użerać z rozdzielczością 640x480, a to nie wygląda za dobrze. Zaistniała jedna z tych nielicznych okazji, gdy możemy znów nadać grze połysk - dodaje Sousa.

StarCraft: Remastered ukaże się w połowie sierpnia.

StarCraft: Remastered - nadarzyła się okazja, by gra znów zalśniła - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?