News

Ubisoft zapowiada Assassin's Creed Rebellion - strategiczne RPG free-to-play na iOS i Androida

Małgorzata Trzyna, 27.06.2017 18:50 0

W grze powrócimy do XV wieku, by stworzyć bractwo i ponownie przeżywać przygody z legendarnymi asasynami - Eziem, Shao Jun, Aguilarem i nie tylko.

Ubisoft i Behaviour Interactive ogłosili strategiczne RPG free-to-play Assassin's Creed Rebellion na urządzenia z iOS i Androidem. Akcja ma toczyć się w XV wieku w Hiszpanii, w czasach Inkwizycji. W Rebellion będziemy mieli okazję stworzyć własne bractwo asasynów, zarządzać fortecą i wykonywać potajemne misje, walcząc z templariuszami. W grze znajdzie się ponad 40 asasynów, w tym legendarne osobistości: Ezio, Aguilar, Shao Jun, Claudia, Machiavelli itp. 20 postaci do odblokowania zostało stworzonych specjalnie na potrzeby Rebellion. Nowa wersja Animusa, która potrafi łączyć wspomnienia kilku osób, pozwoli kierować kilkoma asasynami równocześnie.

W Rebellion będziemy mogli zarządzać kwaterą główną Bractwa, trenować asasynów, wyposażać ich w nowe przedmioty. Awansowanie Bractwa pozwoli na odblokowanie dodatkowych pomieszczeń i innej zawartości, otwierając dostęp do kolejnych stopni ulepszeń. Forteca będzie również bazą wypadową. Postacie będą mogły korzystać z różnych umiejętności - w zależności od sytuacji, niektórzy bohaterowie sprawdzą się lepiej niż inni.

Misje mają być podzielone na kilka typów: Standard (zbieranie zasobów w celu ulepszenia asasynów) i Loot, gdzie zbierzemy materiały rzemieślnicze. Nowi asasyni będą odblokowywani przez zbieranie fragmentów ich DNA w misjach Story lub Legacy.

Gra będzie wymagać urządzeń z iOS 8 lub Android 4.1 (minimum 2GB RAM).

najnowsze