Informacje

God of War jednak bez otwartego świata

... Katarzyna Dąbkowska

Cory Barlog dementuje plotki.

God of War jednak bez otwartego świata - obrazek 1

Twórcy nie ukrywali, że God of War nie będzie miał otwartego świata. Przynajmniej nie do końca. Od jakiegoś czasu jednak krążą pogłoski o tym, że gracze będą mogli zwiedzać bez ograniczeń świat gry. W rozmowie z Polygonem Cory Barlog postanowił je zdementować:

- Od zawsze wiedziałem, że nie chcę robić gry z otwartym światem. Gry, w której gracz czuje się tak, jakby musiał działać na zasadzie listy zadań.

Barlog potwierdził jednak, że gra nie będzie do końca liniowa. Znajdą się w niej elementy, które będą wskazywały na nieco bardziej otwarty świat i które gracz będzie mógł odkryć, jeśli będzie ciekawy.

- Kratos i Atreus mają cel, dzięki któremu podróżują po całym świecie, ale zawsze gdzieś w oddali jest coś, co przyciąga oko. Mamy taki pomysł, że będziemy wynagradzać ludzi za ciekawość czy rozglądanie się.

- Chodzi o to, by dostrzec wejście do jaskini, wejść do niej i zobaczyć cały poziom, o którym wcześniej nie wiedziałeś. To uczucie bycia nagradzanym za ciekawość. To jest potężne. Dlatego gram w gry. Chodzi o istnienie w tym świecie.

To nie pierwszy raz, kiedy Barlog mówi o tym, że God of War nie będzie miało otwartego świata, choć dopiero teraz wytłumaczył dokładnie, jaka jest jego wizja. Przypomnijmy, że produkcja ma trafić na sklepowe półki w przyszłym roku. Dokładna data premiery nie została jednak jeszcze podana.

Najnowsze
Lubisz nas?