News

E3 2017: Bethesda ujawnia szczegóły The Evil Within. Są pierwsze screeny

Patryk Purczyński, 12.06.2017 16:05 0

Sebastiana Castellanosa czekają kolejne iście koszmarne przeżycia. Piszecie się na nie?

Zgodnie z przewidywaniami Bethesda na swojej konferencji poprzedzającej targi E3 zapowiedziała drugą część The Evil Within. Po prezentacji pierwszego trailera przyszedł czas na bardziej szczegółowe informacje. Sebastian Castellanos powraca w roli głównego bohatera, starającego się ocalić swoją córkę, Lily. Aby to zrobić, musi wkroczyć w samo jądro koszmaru...

Wydarzenia przedstawione w The Evil Within 2 dzieją się trzy lata po tym, co stało się w pierwszej części. W tym czasie wiele się zmieniło w życiu Sebastiana. Bohater nie potrafił nikogo przekonać do prawdziwości zdarzeń, które na jego oczach rozegrały się w Latarni. Stracił pracę, a nawet chęć do życia. Nową iskrę wyzwala w nim jednak Kidman, oferując możliwość odkupienia. Castellanos musi jednak wejść do samego piekła i tam odnaleźć swoją córkę.

Shinji Mikami zapewnia, że wraz z ekipą Tango Gameworks przygotował interesującą fabułę. - Każdy etap tej historii jest naprawdę wyjątkowy. Mam nadzieję, że graczom spodoba się nasza gra – zachęcam ich do dokładnego przebadania tego świata - mówi dyrektor wykonawczy studia.

Akcja The Evil Within 2 toczy się w Union. Miasto jest odzwierciedleniem umysłu Lily, miejscem pełnym zamkniętych, klaustrofobicznych pomieszczeń, ale również mniej liniowych lokacji. Twórcy pozostawiają graczom swobodę w poruszaniu się po tym piekielnym miejscu. Tango Gameworks pozostawia sprawdzoną w pierwszej części formułę minimalnych zasobów, jakimi dysponuje główny bohater. Pewnym ułatwieniem będzie możliwość skorzystania z komunikatora, za pośrednictwem którego Sebastian może się komunikować ze światem rzeczywistym.

"Używając komunikatora i idąc śladami swojej córki przez STEM, musisz odkurzyć swoje umiejętności detektywistyczne i skorzystać z nich w zrujnowanym Union. Zmierzysz się tam z niewyobrażalnym złem i spróbujesz ocalić Lily zanim będzie za późno" - tak zastaną w grze sytuację charakteryzuje Bethesda.

Poniżej przedstawiamy pierwsze screeny z The Evil Within 2. Gra powstaje na PC, PS4 i XOne, gdzie ukaże się 13 października bieżącego roku.

najnowsze