Assassin's Creed: Origins ukaże się 27 października

LM
2017/06/10 12:45

Gra wydaje się być RPG akcji z dużą dawką sandboksowej wolności.

W sieci pojawiły się zdjęcia najnowszego wydania magazynu Game Informer, który jeszcze nie ukazał się na rynku. Na łamach pisma przygotowano obszerną zapowiedź gry Assassin's Creed: Origins, więc typowo dla współczesnego internetu, wiele ważnych szczegółów ujrzało światło dzienne jeszcze przed konferencją Ubisoftu, która odbędzie się dopiero w poniedziałek. Najważniejszą informacją jest data premiery gry, którą wyznaczono na 27 października. Tego dnia gra ukaże się na komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji. Akcja gry przeniesie nas do starożytnego Egiptu, który był w tamtych czasach szczególnie dobrze rozwinięty, co dało twórcom duże pole manewru. W toku rozgrywki zwiedzimy między innymi latarnię na Faros, Bibliotekę Aleksandryjską czy zajrzymy do piramidy.

Assassin's Creed: Origins ukaże się 27 października

W ramach zapowiedzi ujawniono też, że z nadchodzącej gry zniknie mini mapa, która zostanie zastąpiona przez kompas podobny do tego, który widzieliśmy w Skyrimie. Poza tym znacznie usprawniono system wspinania się, które ma być o teraz możliwe dla każdego napotkanego obiektu. Dodatkowo będziemy pływać i jeździć konno lub na grzbiecie wielbłąda. Zmiany dotknęły też charakterystycznej dla asasynów umiejętności Wzrok Orła, która teraz będzie zaznaczać położenie ważnych obiektów i osób poprzez pulsowanie, a nie oznaczenia kolorystyczne w świecie gry. Bohaterowi towarzyszy orzeł, którym będziemy mogli pokierować, żeby zdobyć dodatkowe informacje o lokacjach.

GramTV przedstawia:

Zmieniono także system walki i sposób, w jaki będziemy mogli rozwinąć bohatera. Pomogą w tym specjalne zdolności, które będziemy mogli odblokować po zdobyciu kolejnych poziomów. Walka będzie bardziej wymagająca i jej głównym elementem będzie korzystanie ze wspomnianych zdolności. Co więcej, wyposażenie będzie podzielone na klasy i kategorie, a poza standardowymi narzędziami znanymi z poprzednich odsłon serii nierzadko sięgniemy po łuk lub tarczę. Ważną zmianą mają być wybory moralne, które odcisną swoje piętno na losach bohatera i przebiegu linii fabularnej gry.

W skrócie gra nabierze sandboksowego charakteru z dużym naciskiem na elementy znane z gier RPG. Jak Wam się podobają takie zmiany?

Komentarze
9
Cygi
Gramowicz
10/06/2017 19:29

Ale te ceny... Ok. 400 zł, żeby mieć kompletną grę? Tak się boją przejęcia przez Vivendi, a takie zagrywki?

Xelos_Iterion
Gramowicz
10/06/2017 18:18

Twórcy postanowili już na dobre zakłamać fakty historyczne dotyczące asasynów. Starożytny Egipt i początki zakonu? No, no.

I dajmy sobie spokój z tym RPG akcji. Po prostu gra akcji/przygodowa i tyle. Żadnego RPG w Assassin's Creed nigdy nie było.

lis_23
Gramowicz
10/06/2017 16:36
2 godziny temu, MisioKGB napisał:

Na necie mają bekę ze stwierdzenia, i to prosto z ww. czasopisma, że gra lepiej chodzi na Scorpio niż na PC. Wyczuwam klęskę optymalizacji jak to miało miejsce przy Unity (moim ukochanym).

Przecież to zwykła propaganda i reklama Scorpio, wszak tak samo mówili przy okazji "Śródziemie Cień Wojny", który też ma być tworzony z myślą o Scorpio i myślę, że zmiana premiery gry jest z tym ściśle powiązana.

Painkiller
Gramowicz
10/06/2017 15:00

Czytając listę zmian i nowości, wydaje się że to będzie inna gra niż AC. Zmiana bardzo wzbogacą grę.

MisioKGB
Gramowicz
10/06/2017 14:17

Na necie mają bekę ze stwierdzenia, i to prosto z ww. czasopisma, że gra lepiej chodzi na Scorpio niż na PC. Wyczuwam klęskę optymalizacji jak to miało miejsce przy Unity (moim ukochanym).

lis_23
Gramowicz
10/06/2017 14:06

Ubi już dawno powinno wywalić tego całego Animusa, bo to była kompletna głupota. Mam tylko nadzieje, ze akcji we współczesności/teraźniejszości nie będzie lub będzie jej jak najmniej.

Poza tym ta część ma opowiadać o początkach Bractwa Assasynów.

Fun_g_1_2_3
Gramowicz
10/06/2017 13:59

Czy tylko ja mam wrażennie, że Ubisoft zagubił gdzieś sens całej rozgrywki? Wszystkie poprzednie części polegały na odtwarzaniu wydarzeń i poszukiwaniu informacji z przeszłości zapisanej w pamięci genetycznej. Wyjątkiem było Liberation gdzie nagrane i zmodyfikowane wspomnienia zostały wydane jako gra komputerowa. Teraz dostaniemy wybory moralne i możliwość wpływania na wydarzenia? Co będzie dalej? Wyciąganie Fragmentów Edentu z Helix 2.0?

UnEsCo
Gramowicz
10/06/2017 13:51

Pożyjemy zobaczymy - na razie po prostu nie skreślam gry z samego początku

AjKnowJu
Gramowicz
10/06/2017 13:50

Świetna wiadomość, wyśmienite zmiany.