Informacje

My Hospital - polska gra z wielkimi sukcesami

... Katarzyna Dąbkowska

Produkcja wygenerowała 2,5 mln przychodu w kilka tygodni od premiery.

My Hospital - polska gra z wielkimi sukcesami - obrazek 1

Nie tylko Wiedźmin - głosi tytuł książki Marcina Kosmana. W Polsce produkuje się wiele ciekawych gier na konsole czy PC, ale pojawiają się również mniejsze tytuły, o których rzadko się słyszy, a mogą poszczycić się sporymi sukcesami. Tak jest w przypadku My Hotel, gry autorstwa studia Cherrypick Games, twórców popularnego Touchdown Hero.

My Hospital to gra free2play, która w ciągu 10 tygodni od swojej premiery zdobyła ponad 3,5 miliona użytkowników i wygenerowała przychód na poziomie 2,5 mln zł. Wersja na macOS znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniach najpopularniejszych darmowych gier na tę platformę w wielu krajach, takich jak USA, Kanada, Chiny, Niemcy, Wielka Brytania, Rosja czy Brazylia.

Cherrypick Games potwierdziło także, że sukces My Hospital zachęcił pracowników studia do odważniejszego wkraczania na inne rynki. Przykładem mogą być Chiny, gdzie My Hospital było bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników korzystających ze sprzętów z iOS. Wkrótce gra zadebiutuje w tamtym regionie również na Androidzie.

My Hospital - polska gra z wielkimi sukcesami - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?