Good Game Warsaw i Warsaw Comic Con 2017 już za tydzień!

gram.pl
2017/05/26 20:55
0
0

Już w najbliższy czwartek, dokładnie w Dzień Dziecka, zacznie się Warsaw Comic Con, impreza dla osób, które dziecko mają w sobie bez względu na wiek.

Good Game Warsaw i Warsaw Comic Con 2017 już za tydzień!

Z naszego punktu widzenia najważniejszą częścią imprezy będą targi Good Game Warsaw 2017, dedykowane graczom i graczkom. Choćby dlatego roztoczyliśmy nad wydarzeniem patronat medialny, ale powodów było więcej. Przecież osoby grające to też bardzo aktywni konsumenci popkultury, a na Warsaw Comic Con 2017 wszelkich jej aspektów nie zabraknie. Połączenie tych dwóch imprez to naprawdę Dzień Dziecka dla każdego geeka: gry, filmy, seriale, literatura, komiks... Oczywiście całość nie ograniczy się do samego 1 czerwca, potrwa aż do niedzieli, czyli 4 czerwca. Nim jednak zagłębimy się w detale, oto skrót z tego, czego dowiedzieliśmy się na konferencji prasowej, dedykowanej przede wszystkim Good Game Warsaw 2017:

Centrum Targowo-Kongresowe PTAK znajduje się na peryferiach stolicy, ale o dojazd nie trzeba się martwić, organizatorzy udostępniają transport na miejsce z centrum Warszawy. Zresztą tak olbrzymi teren targowy nie mógłby się znajdować nigdzie w ścisłym centrum, kto był na którejkolwiek z imprez związanych z branżą gier w wolskim Expo XXI, zna ograniczenia tego miejsca. Rozmach, z jakim zaplanowano Good Game Warsaw 2017 i Warsaw Comic Con 2017, wymagał znacznie większej przestrzeni. Zbyt wiele firm, zbyt wiele sprzętu... oto zaproszenie od jednego z kluczowych sponsorów imprezy, nagrane specjalnie dla naszych czytelników:

GramTV przedstawia:

Ponieważ część z Was zapewne interesowała się planami stworzenia w Polsce imprezy w stylu sławnych Comic Conów, a w ostatnim czasie powstało w temacie sporo zamieszania, wyjaśnijmy wszystko po kolei. Comic Con to otwarty format, mogą go organizować różne podmioty. W zeszłym roku nie doszła do skutku impreza w Kielcach, była mowa o przenosinach do Warszawy. To nie jest ten Comic Con, choć jeden z jego pomysłodawców, Kuba Ćwiek, będzie obecny jako gwiazda literatury na Warsaw Comic Con 2017. Kolejną imprezą, która nie przetrwała próby czasu jest ta, która miała się odbyć w dniach 10-11 czerwca. Odpowiedzialna za nią była filia niemieckiej firmy, organizującej podobne imprezy w całej Europie od zeszłego roku. Mimo, że to odrębne podmioty, to organizatorzy WCC zdecydowali się honorować bilety na odwołaną imprezę u siebie. Nie będzie zapowiedzianych tam gwiazd, bo nie mogły w ostaniej chwili zmienic swoich planów i przyjechać do Polski tydzień wcześniej. Będą te gwiazdy, które od dawna miały być na WCC. Tyle o Comic Conie, oddajmy głos organizatorowi Good Games Warsaw 2017:

Tak wielkie imprezy stworzone z myślą o graczach to wciąż nowość w naszym kraju. Dlatego z radością informujemy o Good Game Warsaw 2017 i Warsaw Comic Con 2017. Część z redakcji gram.pl oczywiscie pojawi się na miejscu, więc jeśli ktoś jest na tyle szalony, by się z nami spotkać, będzie to możliwe. Zapraszamy, bilety możecie nabyć tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!