Informacje

Destiny 2 trafi na PC później niż na konsole, nie będzie dedykowanych serwerów

... Małgorzata Trzyna

Bungie obiecuje, że pecetowa wersja nie będzie wyglądać jak zwykły port z konsoli.

Po pokazie rozgrywki z Destiny 2 nadszedł czas na kolejne informacje o grze. Okazuje się, że tytuł ten ukaże się 8 września, ale tylko na Xboksie One i PS4, natomiast na wersję PC poczekamy dłużej. Jak długo - tego jeszcze nie ujawniono.

Warto również podkreślić, że pecetowa wersja będzie dostępna wyłącznie przez Battle.net - serwis online Blizzard Entertainment.

- Jako fani Destiny byliśmy ogromnie podekscytowani, kiedy się dowiedzieliśmy, że druga część pojawi się także na PC - przyznał Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. - Z dumą wspieramy Destiny 2 jako pierwszą grę na naszej platformie, której nie wydał Blizzard, i z niecierpliwością czekamy, by dołączyć do innych Strażników w walce z Czerwonym Legionem.

David Shaw, nadzorujący prace nad wersją PC, podkreślił w rozmowie z PCGamesN, że zespół dokłada starań, by wersja pecetowa nie wyglądała jak zwykły port z konsoli - gracze muszą czuć, że grają na PC. Zadbano nie tylko o dostosowanie sterowania do klawiatury i myszy, możliwość dowolnego przypisywania klawiszy i dostosowanie opcji graficznych, ale też dodanie czatu tekstowego oraz takie drobiazgi, jak umieszczenie celownika idealnie na środku ekranu (w wersji konsolowej znajduje się on ciut niżej). Na PC gra ma działać w rozdzielczości 4K, bez ograniczeń liczby klatek na sekundę. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, nie będą zbyt wygórowane, ale na konkrety poczekamy jeszcze co najmniej kilka tygodni. I na koniec niezbyt miła informacja: Bungie nie planuje uruchomienia dedykowanych serwerów.

Destiny 2 trafi na PC później niż na konsole, nie będzie dedykowanych serwerów - obrazek 1

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?