Informacje

Endless Space 2 z najnowszym zwiastunem

... LM

Poznajcie podstawowe zagadnienia związane z eksploracją - jednym z kluczowych elementów gier 4X.

Jeśli nie możecie doczekać się premiery osadzonej w kosmosie strategii 4X – Endless Space 2 – to z pewnością zainteresuje Was nowy zwiastun produkcji francuskiego studia. Dołączony do wiadomości materiał koncentruje się na jednym z elementów składowych gier 4X – eksploracji. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed premierą gry twórcy udostępnią podobne zwiastuny poświęcone wyzyskowi, ekspansji i eksterminacji.

Na powyższym filmie twórcy omówili podstawowe zagadnienia związane z odkrywaniem nieznanych zakątków galaktyki. Okazuje się, że rozgrywkę zaczynamy z jednym statkiem, który będzie w stanie badać przestrzeń kosmiczną. Zanim wyruszymy w poszukiwaniu nowych form życia, surowców czy pozostałości po dawnych cywilizacjach musimy upewnić się, że załoga naszego statku będzie bezpieczna. Jest to o tyle ważne, że w drodze eksploracji trafimy na rozmaite zagrożenia, które zostaną wykryte przez sondy badawcze i tym samym będziemy mieli szansę je ominąć.

Endless Space 2 zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Gra trafi na rynek w finalnej wersji 19 maja, a od 6 października dostępna była w ramach usługi Steam Early Access. O naszych wrażeniach po długich godzinach z sequelem jednej z najlepszych gier 4X ostatnich lat możecie przeczytać tutaj.

Najnowsze
Lubisz nas?