Informacje

Project Scorpio dużo droższy od PlayStation 4 Pro?

... Katarzyna Dąbkowska

Pojawiły się pierwsze plotki o cenie konsoli.

Project Scorpio dużo droższy od PlayStation 4 Pro? - obrazek 1

Wczoraj mogliśmy w końcu poznać specyfikację Project Scorpio. Microsoft dotrzymał słowa i dostarczy najmocniejszy sprzęt na rynku. Jeszcze nie pokazano dokładnego wyglądu urządzenia. Na ten element układanki będziemy musieli poczekać najprawdopodobniej do targów E3, kiedy Microsoft chce powiedzieć więcej o konsoli. Aktualnie możemy skupiać się jedynie na plotkach i nieoficjalnych doniesieniach. Dotyczą one również ceny Scorpio.

Mike Ybarra, wiceprezes ds. Xboksów w Microsofcie, powiedział w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że Project Scorpio będzie konsolą dla „tych klientów premium, którzy oczekują najlepszych wersji gier”. A jeśli „premium” to i tanio ma nie być. Eurogamer pisze, że Project Scorpio będzie konsolą droższą niż PlayStation 4 Pro.

Sprawę niejako potwierdza również Digital Foundry z Eurogamera, które jako pierwsze ujawniło specyfikację Project Scorpio. Szacuje przy tym, że konsola będzie o około 100 dolarów droższa niż PlayStation 4 Pro. Jak będzie naprawdę, przekonamy się pewnie dopiero w czerwcu. Tymczasem więcej informacji na temat Project Scorpio znajdziecie na naszych stronach.

Najnowsze
Lubisz nas?