News

Arma 3 – twórcy ujawnili plany rozwoju gry

LM, 23.03.2017 09:15 2

Gra jeszcze w tym roku zyska szereg DLC. Część zawartości będzie darmowa.

Studio Bohemia Interactive ujawniło, że Arma 3 rozeszła się w 3 milionach egzemplarzy. Z tej okazji deweloper z Czech postanowił podzielić się z nami planami na rozwój gry w najbliższym roku za pośrednictwem materiału filmowego, który możecie zobaczyć powyżej.

Pierwszy pakiet zawartości pojawi się w grze jeszcze w maju. DLC Jets to pakiet trzech odrzutowców, ale wraz z nimi w grze pojawi się m.in. dodatkowy pojazd, scenariusz czy osiągnięcia Steam. Jets to pierwszy pakiet zawartości do Army 3, który został stworzony we współpracy z zewnętrznym deweloperem - Bravo Zero One Studios. Za jego sterami stoi Joshua Carpenter, który zwyciężył konkurs na najlepszego moda do Army 3. Wraz z DLC gra otrzyma sporą łatkę, która nie tylko usprawni wszystkie podstawowe mechaniki rozgrywki, ale doda też sporo usprawnień w interakcjach z pojazdami.

22 czerwca w grze pojawi się darmowa paczka zawartości – Arma 3 Malden DLC, którym twórcy chcą podkreślić 16. urodziny serii. W ramach paczki gra zostanie rozbudowana o mapę Malden, którą możecie kojarzyć z pierwszej odsłony Operation Flashpoint. W tym samym czasie gra zostanie wzbogacona o nowy tryb kooperacji dla wielu graczy – Combat Patrol. Nowy tryb zakłada, że gracze wcielą się w żołnierzy piechoty, żeby wykonać szereg losowo generowanych celów.

W trzecim kwartale roku ukaże się kolejne DLC – obecnie znane pod roboczą nazwą Orange. Nie znamy jeszcze szczegółów, ale twórcy planują wprowadzić nowe pojazdy, ubrania czy zestaw misji. Ten ostatni element będzie tematem przewodnim ostatniego z planowanych w tym roku DLC. Rozszerzenie Tac-Ops wprowadzi do gry więcej misji dla pojedynczego gracza, które mają stanowić prawdziwe wyzwanie.

W pierwszym kwartale 2018 roku do gry wprowadzone zostaną trzy nowe czołgi. DLC Tanks będzie wprowadzone wraz z kolejną dużą aktualizacją gry, która wprowadzi do produkcji masę darmowej zawartości.

Jednym słowem – fani Army 3 mają na co czekać.

najnowsze