Informacje

Project Scorpio z wbudowanym zasilaczem?

... Katarzyna Dąbkowska

Pojawiły się nowe wycieki na temat konsoli.

Project Scorpio z wbudowanym zasilaczem? - obrazek 1

Microsoft już oficjalnie zapowiedział, że jeszcze w tym roku na rynek trafi nowa konsola giganta. Chwilowo o Project Scorpio niewiele wiadomo, a niemalże wszystkie informacje bazują na plotkach i wyciekach. Teraz Windows Central donosi, że najnowszy sprzęt będzie miał wbudowany zasilacz.

Do tej pory zazwyczaj zasilacz w konsolach Microsoftu był dostępny w formie zewnętrznej, co może nie było zbyt wygodne, ale za to gwarantowało dobre chłodzenie. Teraz, podobnie jak chociażby w konsoli Xbox One S, zasilacz ma się znaleźć wewnątrz obudowy. Będzie to wyglądało lepiej niż ze sporą kostką na kablu, jednak mamy nadzieję, że takie rozwiązanie nie będzie wpływało na przegrzewanie się sprzętu.

Windows Central donosi także, że Project Scorpio ma umożliwiać nagrywanie wideo np. z gier w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. Dla porównania – PlayStation 4 Pro pozwala na nagrywanie filmów w 1080p i 60 klatkach, a Xbox One – w 720p i 30 klatkach na sekundę. Więcej na temat konsoli dowiemy się z pewnością podczas tegorocznych targów E3. Niewykluczone, że Microsoft zdecyduje się także na wczesniejszą konferencję poświęconą Scorpio.

Więcej informacji na temat Project Scorpio znajdziecie pod tym adresem.

Project Scorpio z wbudowanym zasilaczem? - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?