News

Twórca Ronina pracuje nad nową grą - Immortal Planet

Małgorzata Trzyna, 07.02.2017 16:20 0

Tomasz Wacławek, mający w swym dorobku udaną platformówkę Ronin, przygotowuje izometryczne RPG akcji przywodzące na myśl serię Dark Souls.

Immortal Planet to RPG akcji, "nagradzające cierpliwość i karzące beztroską brawurę". W grze trafiamy na lodową, zapomnianą planetę, gdzie znajdują się grobowce, w których śpią nieśmiertelni, zaś po korytarzach snują się bezsenni wojownicy, których umysły zostały zdegenerowane przez wieczność. Tymczasem z kriogenicznego snu ktoś się budzi - ktoś, kto nie pamięta przeszłości, ale pragnie odkryć sekrety planety, uciec z lodowego piekła i uwolnić się od przekleństwa ciągłego odradzania się na nowo.

Zabawa przypomina serię Souls od studia From Software. Kluczem do sukcesu jest cierpliwość i skupienie w walce z przeciwnikami, umiejętne stosowanie bloków i uników oraz zarządzanie wytrzymałością. Jeśli uda się doprowadzić oponenta na skraj wyczerpania, nie będzie mógł się bronić. W grze można wybierać spośród licznych elementów wyposażenia i zaklęć. Walcząc, zbieramy doświadczenie i awansujemy, ale jeśli zdarzy się zginąć, tracimy z trudem zdobyte punkty. Na szczęście mamy szansę wrócić do miejsca, gdzie zginęliśmy i je odzyskać.

Każdy poziom skupia się wokół pojedynczego punktu kontrolnego, ale eksplorując lokacje, można odblokować liczne skróty i w ten sposób zachowywać postępy. Na każdym poziomie znajduje się potężny boss, z którym walka podzielona jest na kilka etapów i stanowi prawdziwy test umiejętności i determinacji.

Twórcą Immortal Planet jest Tomasz Wacławek, mający w swym dorobku ciekawą platformówkę 2D, Ronin. Na Immortal Planet możecie głosować na Steam Greenlight. Premiera przewidywana jest na drugi kwartał 2017.

najnowsze