News

The Elder Scrolls VI już w 2017 roku? Sensacyjna prognoza Pachtera

Patryk Purczyński, 26.12.2016 12:35 10

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że Bethesda nie będzie się spieszyć z TES VI. W tej kwestii Michael Pachter płynie jednak pod prąd.

Znany analityk branży gier Michael Pachter w tradycyjnych przewidywaniach na kolejny rok, organizowanych przez GamesIndustry, zdecydował się na jedną naprawdę śmiałą przepowiednię: już w ciągu następnych 12 miesięcy ukaże się The Elder Scrolls VI. - Pojawi się następna odsłona Elder Scrolls, a następnego Half-Life'a nie. Uważam, że Bethesda jest blisko, a Valve nie. Jednocześnie chciałbym się co do tego w połowie mylić - oznajmił Pachter.

Jego życzenie może się spełnić, ale raczej nie w sposób, jaki by sobie tego życzył. Do tej pory nic nie wskazywało bowiem na to, że prace nad The Elder Scrolls VI są na zaawansowanym etapie. Co prawda na tegorocznym E3 przedstawiciele Bethesdy potwierdzili istnienie gry, ale od razu zaznaczali, że czeka ją jeszcze długa droga. Kilka miesięcy później odmienne stanowisko zaprezentował Pete Hines. Wiceprezes ds. marketingu i PR stwierdził, że gra nie znajduje się na żadnym etapie produkcji.

Jak zatem wierzyć w to, że TES VI do sklepów trafi już w przyszłym roku? Ku pokrzepieniu serc zaznaczmy, że ubiegłoroczne prognozy Michaela Pachtera na ostatnie 12 miesięcy były w dużej mierze trafne. Analityk przewidział odstawienie Vity na boczny tor, porażkę komercyjną Miitomo czy to, że NX (obecnie już Switch) nie będzie miał swojej premiery w 2016 roku.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.