News

Podprowadzał pracodawcy pieniądze. 1 mln dolarów przeznaczył na... Game of War

Katarzyna Dąbkowska, 16.12.2016 11:23 1

Kevin Lee Co za złamanie prawa może posiedzieć nawet 20 lat. Ale bez smartfona.

Kevin Lee Co miał dobrą passę w kradzieży. Przez kilka lat, od 2008 roku, pozwolił sobie na przywłaszczenie prawie 5 milionów dolarów (dokładnie 4,8 mln) od swojego pracodawcy. Prezes Holt California jednak zorientował się, że z jego firmy w tajemniczych okolicznościach wypływają pieniądze i doszedł do sedna sprawy. W sądzie wyszło na jaw, na co Kevin wydawał pieniądze. Na liście najpoważniejszych wydatków były drogie samochody i... Game of War.

Oskarżony przyznał się do winy i teraz grozi mu 20 lat pozbawiania wolności. Co więcej, wydało się, na co dokładnie Kevin wydawał skradzione pieniądze. Najciekawszym było, że z 5 milionów, które sobie bezprawnie przywłaszczył, aż 1 milion wydał na grę w Game of War. Gra dostępna jest w modelu free2play, jednak można w niej dokonywać zakupów poprzez mikrotransakcje.

Na liście wydatków Kevina były także drogie samochody, bilety na mecze koszykówki, opłaty za członkostwo w klubie golfowym, luksusowe meble, a także operacja plastyczna. Sprawa jest w toku, a wyrok zapadnie w maju.

najnowsze