News

Nowa misja w Hitmanie to nawiązanie do... filmu Kevin sam w domu!

Patryk Purczyński, 14.12.2016 17:10 1

IO Interactive postanowiło pokazać, że ma poczucie humoru i w nowej misji nawiązuje do jednego z najsłynniejszych filmów świątecznych.

13 grudnia IO Interactive udostępniło misję świąteczną w Hitmanie. Z pozoru czeka nas zadanie jakich wiele - trzeba zlikwidować dwóch złodziei grasujących po Paryżu. Po wnikliwej lekturze opisu misji okazuje się, że recydywiści, których musi zlikwidować Agent 47, to Harry "Smokey" Bognato i Marv "Slick" Gonif. To oczywiste nawiązanie do filmów Kevin sam w domu i Kevin sam w Nowym Jorku. Tak samo nazywał się bowiem duet złoczyńców, którzy zadarli z tytułowym bohaterem, Kevinem McCallisterem.

Nazwiska złodziei w grze co prawda nie pokrywają się z tymi filmowymi, ale postacie wizualnie przypominają bohaterów komedii Chrisa Columbusa. Uderzając w poważniejsze tony, misję można pobrać za darmo, ale IO Interactive zachęca do wsparcia fundacji na rzecz walki z nowotworem, World Cancer Research Fund. "Rak to coś, co w pewien sposób dotyka każdego na pewnym etapie naszego życia. My rozdajemy trochę zabawy, darmową świąteczną zawartość wszystkim graczom w Hitmana, a w zamian prosimy o wsparcie wielkiej sprawy. Prosimy, przekażcie cokolwiek możecie" - mówi szef studia Hannes Seifert.

najnowsze