News

PS4 sprzedane w 50 mln egzemplarzy. Rekordowy Czarny Piątek

Patryk Purczyński, 07.12.2016 16:04 3

Sony sprawiło sobie wspaniały mikołajkowy prezent. 6 grudnia PlayStation 4 osiągnęło pięknie zaokrąglony rezultat sprzedaży.

PlayStation 4 przekroczyło granicę 50 milionów sprzedanych egzemplarzy - poinformowało Sony. Stan japońska firma podała na 6 grudnia. - Jesteśmy naprawdę zachwyceni tym, że społeczność PS4 nadal rozkwita, choć konsola pojawiła się na rynku już trzy lata temu - mówi Andrew House, dyrektor wykonawczy Sony Interactive Entertainment.

- Dzięki ogromnemu wsparciu naszych fanó i partnerów z całego śwaita w tym roku byliśmy w stanie dostarczyć bezprecedensowy zestaw sprzętu, jak cieńsze PS4, PS4 Pro i PlayStation VR. Będziemy nadal dostarczać najlepsze doznania na rynku dzięki przełomowym grom i usługom sieciowym, skupiając się na przyspieszeniu naszego biznesu i rozszerzaniu ekosystemu PS4 - dodaje House.

Sony pochwaliło się też, że Czarny Piątek, czyli dzień największych wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych, był w tym roku najpomyślniejszym w całej historii PlayStation. Właściciele nowej konsoli japońskiego giganta zakupili już 369,6 mln gier na swoje urządzenia, a to oznacza, że na jednego przypada średnio ponad 7 tytułów.

Producent PS4 przewiduje, że do końca roku fiskalnego, czyli do 31 marca 2017, uda się rozprowadzić 60 milionów sztuk konsoli.

najnowsze