Felieton

PS4 sprzedane w 50 mln egzemplarzy. Rekordowy Czarny Piątek

Patryk Purczyński, 07 grudnia 2016 16:04 3

Sony sprawiło sobie wspaniały mikołajkowy prezent. 6 grudnia PlayStation 4 osiągnęło pięknie zaokrąglony rezultat sprzedaży.

PlayStation 4 przekroczyło granicę 50 milionów sprzedanych egzemplarzy - poinformowało Sony. Stan japońska firma podała na 6 grudnia. - Jesteśmy naprawdę zachwyceni tym, że społeczność PS4 nadal rozkwita, choć konsola pojawiła się na rynku już trzy lata temu - mówi Andrew House, dyrektor wykonawczy Sony Interactive Entertainment.

- Dzięki ogromnemu wsparciu naszych fanó i partnerów z całego śwaita w tym roku byliśmy w stanie dostarczyć bezprecedensowy zestaw sprzętu, jak cieńsze PS4, PS4 Pro i PlayStation VR. Będziemy nadal dostarczać najlepsze doznania na rynku dzięki przełomowym grom i usługom sieciowym, skupiając się na przyspieszeniu naszego biznesu i rozszerzaniu ekosystemu PS4 - dodaje House.

Sony pochwaliło się też, że Czarny Piątek, czyli dzień największych wyprzedaży w Stanach Zjednoczonych, był w tym roku najpomyślniejszym w całej historii PlayStation. Właściciele nowej konsoli japońskiego giganta zakupili już 369,6 mln gier na swoje urządzenia, a to oznacza, że na jednego przypada średnio ponad 7 tytułów.

Producent PS4 przewiduje, że do końca roku fiskalnego, czyli do 31 marca 2017, uda się rozprowadzić 60 milionów sztuk konsoli.

Produkcja PS Vita zakończy się już niebawem
Czas na Toy Story - lutowe notowanie PlayStation Chart
Ubisoft dorzuca darmową grę do zamówień The Division 2 na PC
Blizzard bez dużej premiery w 2019 roku
najnowsze