News

Analityk: Nintendo Switch? A co w tym innowacyjnego?

Patryk Purczyński, 23.10.2016 13:15 5

Ogłoszenie Nintendo Switch podzieliło branżę. Jedni zachwycają się nową konsolą, inni wręcz przeciwnie - widzą tu raczej powtórkę z nieudanego Wii U.

- Przepraszam, ale czy pomysł na przenośną/domową konsolę jest naprawdę aż tak innowacyjny w 2016 roku? - pyta analityk rynku urządzeń mobilnych Serkan Toto. - Najbardziej zastanawia mnie grupa docelowa tego urządzenia: kto oprócz najwierniejszych fanów Nintendo zdecyduje się na jego zakup? Switchowi brakuje jakiejś zabójczej funkcji. Sądzę, że bardzo trudno będzie Nintendo odbić graczy okazjonalnych, którzy w większości grają na telefonach - dodaje Toto.

Warto przypomnieć, że i samo Nintendo ruszyło w stronę przemysłu gier na smartfony, co z finansowego punktu widzenia okazało się zresztą bardzo trafioną decyzją. Wystarczy przypomnieć Pokemon Go i rekordowe tempo, w jakim tytuł ten wyciągnął z mikropłatności 600 milionów dolarów. Kolejnym równie, a być może nawet bardziej udanym przedsięwzięciem może się okazać Super Mario Run. Czy Nintendo uda się odnieść sukces jednocześnie na obu frontach?

Choć częściowej odpowiedzi na to pytanie poszukajcie w naszej opinii o Nintendo Switch.

najnowsze