News

Pokemon Go - grał w grę i zawitał do domu obcych ludzi

Katarzyna Dąbkowska, 09.10.2016 10:45 1

Uważajcie, gdzie się zapuszczacie grając w grę.

Pokemon Go wciąż jest bardzo popularne na świecie. Gra wywołała wiele nieciekawych incydentów, które wymagały interwencji policji. W większości chodziło o zakłócanie spokoju czy wchodzenie na cudzą posesję bez pozwolenia. Z tym ostatnim przypadkiem związana jest nowa sprawa, której bohaterem jest pewien mieszkaniec Wielkiej Brytanii.

Jeden z użytkowników Pokemon Go tak bardzo zapędził się w swoich poszukiwaniach stworków, że nie tylko wszedł na cudzą posesję, ale także postanowił... odwiedzić dom nieznajomych. Oczywiście, na miejsce została wezwana policja.

Władze wydały także oficjalne dane, z których wynika, że w lipcu i sierpniu w samym Norfolk odnotowano 19 przypadków wezwania policji do przypadków związanych z grą Pokemon Go. W tym czasie w całej Wielkiej Brytanii było 290 takich sytuacji. Na liście wykroczeń są zakłócenia porządku publicznego, wypadki drogowe i kradzieże telefonów.

Pokemon Go pojawiło się w połowie lipca. Na chwilę obecną gra zarabia 2 miliony dolarów dziennie.

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!