Felieton

Robo Recall to nowa gra od Epic Games powstająca z myślą o VR - zobacz zwiastun

Małgorzata Trzyna, 08 października 2016 17:15 1

Robo Recall będzie pierwszoosobową strzelanką, darmową dla wszystkich posiadaczy Oculus Rift.

Podczas Oculus Connect 3 Epic Games zapowiedziało dynamiczną, pierwszoosobową strzelankę Robo Recall, która zrobi użytek z kontrolerów Oculus Touch. W grze będziemy mogli przemierzać wirtualne otoczenie, strzelać do rozmaitych, wrogich robotów i rozbudowywać swój arsenał o coraz nowsze rodzaje broni, które przydadzą się podczas wykonywania coraz bardziej wymagających misji.

- VR pozwala uzyskać wyższy poziom immersji niż kiedykolwiek wcześniej - powiedział producent, Tommy Jacob. - Naszym celem jest wykorzystać te narzędzia w Robo Recall, by stworzyć niezrównaną, zapadającą w pamięć i regrywalną produkcję, która zdefiniuje nową generację strzelanek.

Robo Recall, oparte na silniku Unreal Engine 4, będzie darmowe dla wszystkich posiadaczy Oculus Rift. Premiera gry przewidywana jest na początek 2017 roku.

Warto również przypomnieć, że twórcy The Order: 1886 zapowiedzieli swój pierwszy tytuł na VR - Lone Echo - którego data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Na Oculus Rift zmierza także Arktika.1 od 4A Games, która ukaże się w drugim kwartale 2017 roku.

Fortnite - kolejny pozew od mamy, która chce zarobić na popularności gry
What Remains of Edith Finch za darmo w sklepie Epic Games
Zgarnij za darmo A Story About My Uncle na PC
What Remains of Edith Finch do pobrania za darmo już w przyszłym tygodniu
najnowsze