Felieton

Alice VR - śladami królika podążymy pod koniec października

Katarzyna Dąbkowska, 04 października 2016 16:05 0

Produkcją gry zajęło się polskie studio Carbon.

Alice VR to gra przeznaczona na PC oraz gogle do wirtualnej rzeczywistości (Oculus Rift, HTC Vive i OSVR). Produkcją zajęło się polskie studio Carbon. Twórcy postanowili oprzeć swoją produkcję o przygody głównej bohaterki książki Alicja w Krainie Czarów. Więcej o inspiracjach do stworzenia gry dowiecie się z poniższego zwiastuna:

Akcja gry przenosi użytkownika na planetę Speculo. Nasz bohater budzi się z hibernacji, kiedy statek kosmiczny, na którym się znajdujemy, ulega awarii. Postać przez nas kierowana musi znaleźć paliwo do swojego statku, bo kontynuować podróż. Problem w tym, że wszyscy mieszkańcy wspomnianej planety znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Alice VR zadebiutuje 27 października. Tytuł ten będzie dostępny w polskiej wersji językowej. Oprócz tego w grze znajdzie się pełna angielska wersja językowa, a także niemieckie, francuskie, hiszpańskie i rosyjskie napisy. Grę będzie można przetestować podczas tegorocznego WGW odbywającego się w dniach 13-16 października. Prócz gry w cyfrowym wydaniu znajdziemy także ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Francois Jolina z EON Sounds, 40-stronicowy artbook, materiały wideo dotyczące powstawania gry oraz zestaw tapet.

SoulCalibur VI – wiemy, kiedy 2B pojawi się w grze
PlanetSide Arena – zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu futurystycznych sieciowych strzelanin
Metro Exodus ozłocone; jest nowa data premiery
Sins of a Solar Empire: Rebellion – DLC Minor Factions z datą premiery
najnowsze