Klasyka - Deus Ex: Rozłam Ludzkości w 1080p na PS4 oraz 900p i ze spadkami animacji na Xbox One

Paweł Pochowski
2016/08/24 09:00

Gdybyście wstrzymywali się z decyzją o wyborze platformy na której pograć w nowe przygody Adama Jensena, znamy już pierwsze szczegóły.

Klasyka - Deus Ex: Rozłam Ludzkości w 1080p na PS4 oraz 900p i ze spadkami animacji na Xbox One

I niestety nie są one pod żadnym względem zaskakujące. Podczas gdy na PC gra wygląda fenomenalnie w ustawieniach ultra, na konsolach naturalnie nie ma takiej możliwości. Digital Foundry prześwietliło obydwie wersje i wynik nie jest zaskakujący. Deus Ex: Rozłam Ludzkości działa w 1080p na PlayStation 4 i na tej konsoli gra zachowuje się raczej stabilnie. Gorzej mają posiadacze Xboksa One, na którym rozdzielczość obcięto do 900p, natomiast animacja momentami potrafi chrupnąć i spaść poniżej wartości 30 klatek na sekundę. Na obydwu platformach zastosowano rozwiązanie "temporal anti-aliasing", które wygładza krawędzie obiektów i robi to dobrze. Niezależnie od tego, którą z platform posiadacie, musicie uzbroić się w cierpliwość. Analiza Digital Foundry dowodzi dość długim czasom oczekiwania na wczytanie się produkcji, ale żeby nie było tylko narzekania - na obydwu sprzętach gra wygląda naprawdę świetnie. Zobaczcie sami.

GramTV przedstawia:

Komentarze
10
Usunięty
Usunięty
25/08/2016 22:32
Dnia 24.08.2016 o 19:00, Kash28 napisał:

Przepaść jest a w tym rozdaniu wygrywa Pc zanim jest Ps4 i dalej Xone. Zobaczymy czy się to zmieni po wyjsciu Ps4Neo vs Scorpio. Przy czym też będzie rok różnicy w premierze a to w świecie architektury procesorów i kart graficznych bywa czasem wystarczającym aby zmienić szale. Możliwe że Scorpio będzie lepsze/y. Zobaczymy :)

Jeźeli ostatnie plotki na temat podzespołów Scorpio i Ps4Neo okażą się prawdą(a z tego co marketing obu gada na to wychodzi) to jedyna różnica będzie polegać na tym które API dana konsola wykorzystuje. Bo Scorpio będzie miał po prostu rebrand procesora tylem, że w wyższym procesie technologicznym i z podobnym taktowaniem co Neo. Gpu obydwu to prawdopodobnie będzie celować w tą samą moc.

Kash28
Gramowicz
24/08/2016 19:00

> Co do Halo 5 to się wypowiem, bo aż mi się śmiać zachciało. Tak, sztuczki magiczne zostały> tam zastosowane, jest 60 FPS, ale się rozdzielczość zmienia, hurr durr. Ale jest pewne> ważne "ale". Rozgrywka tam jest tak samo dynamiczna jak te zmiany graficzne, przez co> tych bajerków nie zauważyłem. Więc albo jestem ślepy (a na grafikę nie zwracam szczególnej> uwagi, więc może...), albo zostało to zrobione tak dobrze, że grający (ekhem... nie oglądający)> tego nie spostrzeże. Więc wybaczcie, ale testy z YT jak zwykle nie oddają w pełni> rzeczywistości.> A co do Deus Exa... Tak się tym przejąłem, że aż wcale. Nic nowego.Ja akurat na 55 calach to widziałem gołym okiem podczas gry i to mojej (sprzęt od kolegi pożyczony). To jest pewnie zboczenie byłego Pc-towicza. Wiele osób które o tym wie zapewne dużo bardziej zwraca na to uwagę.Ot przykład mam kolegę który grał sobie kiedyś w Lords Of Fallen. Jakiś czas później rozprawialiśmy o tym tytule. Co się okazało kolega twierdził iż LoF ciągle chodził mu znakomicie. Ja mu na to stary to chyba masz nowszego Ps4 bo u mnie chwilami spada do 20Fps a nawet niżej. Zaczął grać ponownie i rzeczywiście potwierdził że są spadki. Zastanawiał się jak on tego nie widział :)Przepaść jest a w tym rozdaniu wygrywa Pc zanim jest Ps4 i dalej Xone. Zobaczymy czy się to zmieni po wyjsciu Ps4Neo vs Scorpio. Przy czym też będzie rok różnicy w premierze a to w świecie architektury procesorów i kart graficznych bywa czasem wystarczającym aby zmienić szale. Możliwe że Scorpio będzie lepsze/y. Zobaczymy :)

Usunięty
Usunięty
24/08/2016 17:03

Co do Halo 5 to się wypowiem, bo aż mi się śmiać zachciało. Tak, sztuczki magiczne zostały tam zastosowane, jest 60 FPS, ale się rozdzielczość zmienia, hurr durr. Ale jest pewne ważne "ale". Rozgrywka tam jest tak samo dynamiczna jak te zmiany graficzne, przez co tych bajerków nie zauważyłem. Więc albo jestem ślepy (a na grafikę nie zwracam szczególnej uwagi, więc może...), albo zostało to zrobione tak dobrze, że grający (ekhem... nie oglądający) tego nie spostrzeże. Więc wybaczcie, ale testy z YT jak zwykle nie oddają w pełni rzeczywistości.A co do Deus Exa... Tak się tym przejąłem, że aż wcale. Nic nowego.
Trwa Wczytywanie