Felieton

Zapowiedziano kolejne DLC do Crusader Kings 2 - The Reaper's Due

Małgorzata Trzyna, 22 lipca 2016 14:30 0

The Reaper's Due skupi się na takich aspektach, jak epidemie i choroby, które będą prowadzić do znacznego osłabienia sił w poszczególnych prowincjach.

Niewiele pozostało z siół i miasteczek, przez które przeszła Czarna Śmierć. Grzebanie ludzi niedbale i w pośpiechu zapewniało ucztę wronom. Niegdyś prosperujące prowincje opustoszały. Władcy tych ziem ukrywają się w fortecach na wzgórzach, mając nadzieję, że plaga ich ominie. Mądrzejsi książęta podjęli środki zapobiegawcze i nie marnowali przychodów, kiedy wszystko dobrze prosperowało - tak w skrócie wygląda wstęp do The Reaper's Due, nadchodzącego rozszerzenia do Crusader Kings 2.

The Reaper's Due skupi się na epidemiach i chorobach średniowiecza, w szczególności Czarnej Śmierci, która przerzedziła o jedną trzecią populację Europy. Handel lądowy i morski sprawi, że choroby będą rozprzestrzeniać się na kolejne prowincje, osłabiając siły danego władcy i zmniejszając jego bogactwa. Gracze będą musieli zatem zadbać o rozwój medycyny i zapobiec wybuchowi zarazy w swoim państwie. W razie niepomyślnego rozwoju wypadków będą mogli odciąć się od ogarniętych chorobą miejsc i nie udzielić im pomocy. Z kolei dobrze zarządzane prowincje, nie objęte wojną, będą przynosić bardzo duże dochody.

Nie ogłoszono jeszcze daty premiery The Reaper's Due. Paradox ogłosił jednak, że czas oczekiwania można osłodzić sobie gamebookiem Crusader Kings: Chronicles na urządzenia mobilne. Crusader Kings: Chronicles jest dostępne do pobrania z App Store i Google Play.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 bez cyklu dnia i nocy
Kompozytor ścieżki dźwiękowej do Vampire: The Masquerade – Bloodlines zaangażowany w prace nad Bloodlines 2
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 to opowieść o politycznej walce sztuki z komercjalizacją, tradycji z nowoczesnością
Cities: Skylines do wypróbowania za darmo przez weekend
najnowsze