News

Nie tylko piłka nożna - na PC pojawi się więcej gier sportowych od EA Sports

Paweł Pochowski, 12.07.2016 16:15 2

Osamotniona FIFA w przyszłości nie będzie już jedynym tytułem od EA Sports dostępnym na PC. Przygotujcie się na komputerowego Maddena.

W świecie graczy pecetowych EA Sports aktualnie kojarzone jest głównie z serii FIFA, bo tylko ona przez te wszystkie lata nie opuściła tej platformy. A przecież studio tworzy znacznie więcej sportowych produkcji - m.in. NHL, UFC, NBA Live oraz Madden NFL, choć te ukazują się tylko na konsolach, skrupulatnie omijając komputery. Ale nie zawsze tak było - koszykówka, hokej czy futbol amerykański w wydaniu EA Sports regularnie ukazywały się w przeszłości także na PC. Czy ten czas może powrócić? Okazuje się, że jest na to szansa. Tak przynajmniej stwierdzili wiceprezes EA Canada, Matt Bilbey, wraz z wiceprezesem EA Tiburon - Camem Weberem.

- PC jest dosłownie oparte na popycie. FIFA na PC cieszy się ogromnym popytem na całym świecie, ponieważ na całym globie znajdują się fani tego tytułu. Sądzę, że Madden NFL 17 nie jest aż tak oczekiwany, ale jeżeli to się zmieni i pojawi się stosowna możliwość, to z całą pewnością wykorzystamy taką okazję - powiedział Matt Bilbey, który dodał, że Madden na PC miał kiedyś całkiem mocną pozycję. - Jesteśmy na to otwarci. To tylko kwestia czasu, kiedy okoliczności będą sprzyjające i gdy pojawi się sensowna okazja - dodał wiceprezes EA Tiburon.

Okazuje się, że w ewentualnej przeprowadzce bardzo pomocny będzie wykorzystywany przez EA Sports silnik autorstwa EA DICE - Frostbite, który umożliwia tworzenie na różne platformy i w odpowiednim momencie bardzo uprości powrót na PC. Niestety, póki co cały projekt pozostaje pieśnią przyszłości, a na PC pozostaje jedynie nieśmiertelna FIFA 17. Ta zadebiutuje już 29 września na PC, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One oraz Xbox 360.

A co z takimi markami jak Fight Night czy MLB? Panowie stwierdzili, że powoli przychodzi czas, gdy EA Sports jest gotowe ponownie eksplorować takie obszary, ale jeśli już, to początkowo będą one testowane na urządzeniach mobilnych. Ot, znak czasów. Ale nowy Fight Night? Osobiście grałbym nawet na telefonie.

najnowsze