News

Miyamoto: Czerpanie przyjemności z gier coraz trudniejsze dla graczy

Katarzyna Dąbkowska, 05.07.2016 10:45 5

Shigeru ujawnił także swoją ulubioną i najbardziej niedocenioną grę na Wii U.

Premiera NX, najnowszej konsoli Nintendo, zbliża się wielkimi krokami. Bardzo możliwe zatem, że Wii U powoli zacznie odchodzić w zapomnienie, szczególnie, że konsola ta niespecjalnie złapała użytkowników za serce. Z drugiej strony Wii U może pochwalić się kilkoma ciekawymi tytułami. W rozmowie z Game Informerem Shigeru Miyamoto ujawnił, jaka według niego jest najbardziej niedoceniona przez graczy gra na Wii U:

- Myślę, że Star Fox jest naprawdę ciekawą grą, przy której można usiąść i sobie pograć. Myślę, że jest idealna przykładowo dla dzieci w wieku szkolnym, które siadają przy tej grze bez wcześniej wyrobionego o niej zdania. Myślę, że granie w tę grę to frajda chociażby dla rodzeństwa.

Miyamoto ujawnił również, jaka jest jego ulubiona gra z Wii U:

- Myślę, że Pikmin 3 jest najlepszą grą na Wii U. To prawdopodobnie najlepsza z wszystkich gier, w jakie grałem od sześciu czy siedmiu lat. Uważam, że niewielu z graczy ma świadomość tego, że tryb Bingo Battle jest najlepszym nowym trybem rozgrywki wieloosobowej, jaki powstał od czasów Smash Bros. - dodał.

- Pikmin to rodzaj gry, którą trzeba przejść może trzy razy, aby uzyskać pełny efekt, ale wiesz, ludzie nie mają dużo czasu, więc po prostu czyszczą dany etap i po prostu idą dalej. Gry stają się produktem konsumpcyjnym, a zanurzenie się w grze i czerpanie z niej przyjemności staje się coraz trudniejsze dla użytkowników.

najnowsze