News

Rewolucyjne rozwiązanie w South Park: The Fractured But Whole - można zagrać dziewczyną!

Małgorzata Trzyna, 21.06.2016 16:30 2

W South Park: Kijek Prawdy twórcy nie przewidzieli z początku możliwości zagrania dziewczyną, a w połowie prac na zmiany było za późno.

- Możesz być dziewczyną. Rewolucyjne rozwiązanie z naszej strony! Na miarę 2016 roku - powiedział Matt Stone, jeden z twórców South Park, w rozmowie z Entertainment Weekly. - W Kijku Prawdy byliśmy już w połowie prac nad grą, i wymyśliliśmy zadanie fabularne z dziewczynami. Dziewczyny były frakcją w tym świecie. A potem ktoś rzucił pomysł "A gdybym chciał być dziewczyną?" Nie pasowałoby to do opowieści. Musielibyśmy całą grę wyrzucić do kosza. Zostało więc tak, jak jest. Tym razem chcieliśmy dodać taką opcję.

- Chłopcy to jednak mali chłopcy, a opowieść jest o małych chłopcach, biegających tu i tam. I co, byłoby im wszystko jedno, czy kierowałbyś dziewczyną? (...) Czy może miałoby to znaczenie i traktowaliby cię inaczej? W końcu stanęło na tym, że dla różnych postaci przygotujemy różne wersje.

- Okazało się, że dodanie dziewczyny oznacza nieco więcej pracy. Gram w The Division - i nie chodzi o to, że to jest gra Ubisoftu. Stworzyłem postać, która wygląda jak moja żona, ponieważ wydawało mi się zabawne, biegać po Nowym Jorku i strzelać do ludzi, kierując postacią przypominającą moją żonę. Ale gra nie traktuje cię inaczej. Przeciwnicy strzelają do ciebie. Tu płeć nie ma dużego znaczenia, ale w tego typu grze jest to w porządku. W South Park: The Fractured But Whole przebyliśmy zabawną drogę, wprowadzając coś, co traktowaliśmy jako fajny element. Jesteś dziewczyną! Ale przygotuj się, że będą cię traktować inaczej.

South Park: The Fractured But Whole ukaże się 6 grudnia 2016 na PC, PS4 i Xboksie One.

najnowsze