Niezależny hit Stardew Valley doczeka się trybu kooperacji

Małgorzata Trzyna
2016/05/02 18:10
0
0

Twórca Stardew Valley, Eric Barone, zdecydował, że w przygotowaniu multiplayera od strony technicznej pomoże wydawca - Chucklefish.

Niezależny hit Stardew Valley doczeka się trybu kooperacji

Stardew Valley niedawno przekroczyło próg miliona sprzedanych egzemplarzy. Jest to wielki sukces dla samotnego twórcy - Erica Barone, który rozpoczął prace nad aktualizacją gry i ogłosił, jakie nowości czekają na fanów Stardew Valley w najbliższej przyszłości:

  • Aktualizacja 1.1: nowe budynki, rośliny, dobra wytwarzane przez rzemieślników, zaawansowane mechaniki produkcji, nowe zdarzenia związane z NPC-ami, ulepszone wydobywanie surowców, usprawnienia systemu walki, możliwość przesuwania budynków, poprawki błędów itd.
  • tryb kooperacji
  • dodatkowe wersje językowe
  • porty na Mac i Linux
  • porty na konsole

GramTV przedstawia:

- Osiągnięcie tego wszystkiego wymaga ogromnej ilości pracy, a ja jestem tylko jednym człowiekiem - powiedział Barone. - Wiem, że w przeszłości byłem nieugięty i robiłem wszystko sam, i nadal tak jest, jeśli chodzi o projekt gry czy zawartość. Jednak zdecydowałem się poszukać pomocy w związku z kilkoma technicznymi sprawami, wymienionymi wyżej. Mianowicie, zaakceptowałem propozycję Chucklefish, które zaoferowało, że zajmie się przygotowaniem portów, lokalizacją i technicznymi aspektami multiplayera. W ten sposób będę mógł skupić się na nowej zawartości i aktualizacji 1.1, którą opracowuję sam.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie poszczególne elementy wymienione na liście będą gotowe, ale prace ruszyły już pełną parą.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!