Microsoft potwierdza - Forza Motorsport 6: Apex pojawi się wiosną na PC

Paweł Pochowski
2016/03/01 18:00

Gra będzie dostępna w wersji free-to-play.

Microsoft potwierdza - Forza Motorsport 6: Apex pojawi się wiosną na PC

Dla marki Forza Motorsport jest to sytuacja bezprecedensowa. Nigdy wcześniej żadna odsłona serii nie trafiła poza konsole Xbox, żadna z nich nie pojawiła się także w wersji free-to-play, choć "piątka" cierpiała na uciążliwe mikropłatności. O tym, że Forza Motorsport pojawi się na komputerach informowaliśmy dzisiejszym przedpołudniem. Wtedy informacja nie była jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale firma pozytywnie zweryfikowała jej prawdziwość.

Część kwestii pozostaje jeszcze tajemnicą, ale wiemy już, że Forza Motorsport 6: Apex zadebiutuje wiosną na PC w wersji F2P i zaoferuje grafikę w rozdzielczości 4k obsługującą efekty DirectX 12. To jedynie potwierdza, że gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości co do dostępności gry, odpali ona jedynie na komputerze z systemem Windows 10 na pokładzie. Firma wspomina, że tytuł zaoferuje "najlepsze elementy marki Forza Motorsport, w tym innowacyjne rozwiązania (...) jak system wirtualnych przeciwników Drivatar i prezentacje samochodów Forzavista, jak również nowe sposoby prowadzenia rozgrywki". Ostatni punkt odnosi się do sterowania za pomocą klawiatury oraz gamepadów, obsługa kierownic zostanie dodana dopiero z czasem.

Co do zawartości, w grze znajdzie się tryb kariery (Showcase Tour), który zaoferuje graczom 12 różnych wyścigowych imprez. Lektorami zostaną James May i Richard Hammond. Innym trybem zabawy ma być "Spotlight Series", w którym postaramy się wykręcić jak najlepszy czas w wyznaczonym samochodzie czy na danej trasie, a zawody będą regularnie wymieniane. Podobny model zabawy obecny jest w konsolowej wersji Forza 6. Jako przykład podanu tu wyścigi w deszczu po Brands Hatch autem z napędem na cztery koła czy objazd trasy Top Gear w pogoni za Stigiem z widokiem z wnętrza pojazdu. Oprócz tego w Forza Motorsport 6: Apex znajdziecie 63 samochody, 20 tras w sześciu lokalizacjach (Brands Hatch, Circuit de Spa-Francorchamps, Rio de Janeiro, Sebring International Raceway, Top Gear oraz Yas Marina, a także zmodyfikowaną listę najlepszych wyników. Poszczególne obiekty, zupełnie jak w Forza Motorsport 6, dostępne będą w nocy lub w deszczu. Nie nastawiajcie się jednak na równoczesną rywalizację z innymi graczami, bo ponoć multi z prawdziwego zdarzenia w Forza Motorsport 6: Apex nie będzie.

GramTV przedstawia:

Damy znać, jak tylko poznamy kolejne szczegóły dotyczące Forza Motorsport 6: Apex. A teraz zostawiamy Was z całkiem smacznym zwiastunem.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!