News

Remedy gotowe do projektu następującego po Quantum Break? Deweloperzy zatrudniają

Paweł Pochowski, 25.01.2016 07:45 0

Wygląda na to, że fiński deweloper szykuje ekipę, która zajmie się kolejną produkcją. Czyżby był to Alan Wake 2?

Choć premiera Quantum Break była już kilkukrotnie przekładana, wiele wskazuje na to, że gra wreszcie w kwietniu ukaże się na rynku. Tak przynajmniej zapewniają deweloperzy, którzy potwierdzili niedawno, że jest ona bliska ukończenia. Wygląda na to, że Remedy zatrudnia już ludzi z myślą o kolejnym projekcie, powołując do życia nową ekipą - aktualnie na stronie dewelopera znaleźć można ogłoszenie o poszukiwanych pracownikach na wielu stanowiskach, m.in. Technical artist, Senior Producer, Outsourcing Manager czy Senior / Lead AI Programmer. Studiu informuje jedynie, że poszukuje rąk do pracy nad "nową grą reprezentującą gatunek AAA".

Pytanie brzmi czy będzie to zupełnie nowa produkcja czy też być może fińskie studiu zdecyduje się na kontynuację przygód Sama Lake'a? Wielu fanów pierwszej części z całą pewnością trzyma kciuki za tę drugą opcję. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Phila Spencera z początku miesiąca, który wypowiedział się na Twitterze, że temat nowego Alana Wake'a powróci z całą pewnością, gdy studiu skończy już finalizować produkcję Quantum Break. Zresztą, na temat kontynuacji gry wypowiedział się w listopadzie także Sam Lake, który w pewnym momencie informował nawet o powrocie serii, choć potem ze swoich słów się wycofał.

Wiadomo także, że Remedy chce zrobić Alan Wake 2 nie od wczoraj. Przypominamy, że w zeszłym roku w sieci pojawiło się wideo prezentujące wczesny koncept drugiej części serii. Możecie zobaczyć go poniżej. Oczywiście, choć serca każą trzymać kciuki za kontynuację przygód Alana, musimy wziąć pod uwagę także taką możliwość, że nowy projekt studia będzie czymś zupełnie nowym i nie ma nic wspólnego z tym uniwersum. Na ostateczne rozwiązanie tej kwestii poczekajmy, aż studio oficjalnie zapowie swoją nową grę.

najnowsze