Vanquish, Virtua Fighter V i inne gry Segi zmierzają na PC?

Patryk Purczyński, 03 stycznia 2016 17:11 5

Kiedy SEGA przenosiła Sonic: Lost World na PC zapowiadano, że na tym nie koniec. Źródła podają kolejne tytuły, które mają trafić na blaszaki.

Yakuza 0 ma szansę pojawić się na pecetach - twierdzi jedno z anonimowych źródeł bliskie firmie wydawniczej SEGA. Informator podkreśla jednak, że nic nie zostało jeszcze sfinalizowane - po części z racji tego, jak dużym przedsięwzięciem jest przenoszenie tak rozbudowanych gier na inne platformy, a po części z uwagi na kwestie licencyjne. Yakuza 0 nie jest jednak rzekomo jedynym tytułem szykowanym do debiutu na PC.

Innymi są: Vanquish, Resonance of Fate, produkcje z serii Hatsune Miku: Project DIVA czy Virtua Fighter 5. W planach Segi jest też ponoć stworzenie pecetowej wersji Valkyria: Azure Revolution, które do tej pory zostało ogłoszone jedynie na PS4 i to tylko z myślą o rynku japońskim. Nie wiadomo, czy powstanie edycji pecetowej pociągnęłoby za sobą wydanie gry również na innych rynkach, ale taki scenariusz wydaje się prawdopodobny.

Niedawno, również nieoficjalnie, mówiło się również o tym, że na liście tytułów przygotowywanych do przeniesienia na komputery osobiste znajduje się Sonic Colors. SEGA oficjalnie deklarowała większe zaangażowanie w rynek pecetowy przy okazji zapowiedzi Sonic: Lost World, właśnie na PC.

Remaster klasycznego FPS-a Blood ukaże się w kwietniu?
It’s Winter – spróbuj odnaleźć się w smutnej, nudnej, poradzieckiej rzeczywistości
Zgarnij darmowe GRID 2 na PC
Total War: Three Kingdoms – ujawniono wymagania sprzętowe
najnowsze