Assetto Corsa nie pojawiłoby się na konsolach bez wsparcia wydawcy

Paweł Pochowski
2015/12/08 16:15
0
0

Kunos Simulazioni przyznaje, że współpraca z 505 Games jest kluczowa dla szybkiego wydania gry na PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Assetto Corsa nie pojawiłoby się na konsolach bez wsparcia wydawcy

Za kilka dni Assetto Corsa będzie świętować swoje pierwsze urodziny. Po dość długim okresie testów w ramach Early Access, gra pojawiła się w pełnej wersji dokładnie 19 grudnia 2014 i zebrała wysokie noty, nie tylko od branżowych mediów, ale przede wszystkim od graczy. Kunos Simulazioni wierzy, że na konsolach aktualnej generacji także znajdzie się miejsce dla zaawansowanego symulatora, stąd też podjęta w tym roku decyzja o przeniesieniu Assetto Corsa na PlayStation 4 oraz Xbox One. A to, jak przyznaje szef włoskiego studia, byłoby prawie niewykonalne bez pomocy ze strony wydawcy.

- Z tego powodu, że to nasz pierwszy port, a mamy ograniczoną moc przerobową, stworzenie konsolowej wersji Assetto Corsa bez wsparcia wydawcy byłoby niemożliwe, albo przynajmniej cały proces zająłby znacznie więcej czasu. Oczywiście zainteresowanie ze strony 505 Games było znaczące podczas podejmowania decyzji o przenosinach gry na konsole - powiedział Marco Massarutto w rozmowie z serwisem Red Bull. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z 505 Games, ponieważ oni rozumieją naszą wizję Assetto Corsa i nie chcą zrobić portu po łebkach. Wierzą, podobnie jak i my, że na rynku jest przestrzeń dla gry wyścigowej, która przeniesie złożoność komputerowych symulacji na konsole - dodał Marco.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!